اخبار ستادی / گزارش ویژه
دوشنبه   ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۶
کد خبر: ۱۰۳۸
تعداد بازدید: ۱۱۱۶۰

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر مطرح کرد: ضرورت افزایش توان بازدارندگی اقتصادی کشور با بسیج تمام امکانات

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر محمد رضا اسکندری در بخش دوم سخنان خود در آئین دیدار نوروزی ۹۸ گفت: دیروز جهاد مقدس (دفاع مقدس) و جهاد سازندگی بود و یکی از درس‌های مهم دوران هشت سال دفاع مقدس بحث بازدارندگی است و امروز در جنگ اقتصادی نیز ما باید از روش‌ها و الگوهای بازدارندگی آن دوران، بهره‌مند شویم؛ مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) هم در بیانات ابتدای سال نیز اشاره داشتند که " امروز همه قبول دارند که دشمن در حال جنگ اقتصادی با ما است؛ این را همه  می دانند؛ امّا این کافی نیست؛ حرف و مطالبه‌ من از مجموع فعّالان گوناگون کشور این است که ما باید علاوه‌ بر شکست دشمن، بازدارندگی ایجاد کنیم. "

وی ادامه داد: ما امروز در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار گرفته‌ایم، مأموریت ما، رونق تولید است در راستای افزایش توان بازدارندگی اقتصادی و ما باید به عنوان مجاهدان عرصه جنگ اقتصادی با رمز عملیاتی رونق تولید به مصاف دشمنی برویم که تهاجم حداکثری را در دستور کار خود قرار داده و باید به سهم خود، نقش خود را در رسیدن کشور به نقطه بازدارندگی اقتصادی و اوج اقتدار اقتصادی به خوبی ایفا کنیم.

اسکندری یادآور شد: یکی از توجهات مهمی که باید در این جنگ داشت، اقدام و عمل در راستای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) است که لازمه تحقق بازدارندگی اقتصادی می باشد و باور کنیم که می شود و ما می توانیم.

وی همچنین ادامه داد: خداوند متعال در سوره انفال آیه ۶۰ می فرماید: واَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَ مِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم " هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با دشمنان‌، آماده سازید ! " " تُرهِبونَ بِه " همان چیزی است که در ادبیّات سیاسی امروز به آن قدرت بازدارندگی می گویند؛ ما باید با همه توان، با بسیج تمام امکانات در راه افزایش قدرت بازدارندگی اقتصادی پیش برویم.

مدیرعامل سازمان تصریح کرد: این مهم هم باید بررسی شود که سازمان اقتصادی کوثر در این جنگ اقتصادی و در شناسایی و معرفی عوامل افزایش توان بازدارندگی اقتصادی چه نقشی را می تواند ایفا کند؟ حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) می فرمایند: " امروز باید همه با هم باشیم، اگر چنین نباشیم، ما را از بین خواهند برد. همه قدرت­ ها احساس کرده‌اند که اسلام برایشان ضرر دارد و بعضی از آن­ها صراحتاً می‌گویند که با این اسلامی که در دنیا ما مطرح کرده‌ایم، مخالف‌اند. آن­ها اسلامی مانند اسلام سعودی­ ها را می‌خواهند. منافقین هم می‌گویند اسلامی که دست ببرد، اسلام نیست، با این که در قرآن صراحتاً آمده است. البته گرانی هست، کمبود هست و بیشترین صدمه‌اش به کارمندان دولت می‌خورد، ولی باید تحمل کرد. "

محمد رضا اسکندری با بیان فرمایش دیگری از حضرت امام راحل (قدس سره) که " برای مردم، ضربتی کار کنید، این را باید انسان توجه بکند به این که این چند روز می‌گذرد، این ریاست ها می‌گذرد. " تأکید کرد: احساس مسئولیت باید داشت، در آخرین جلسه شورای مدیران در سال ۹۷ نیز عرض کردم، رفع مسئولیت نکنید ! احساس مسئولیت بکنید و روحیه تهاجمی در کار داشته باشید.

وی اظهار داشت: نمونه بحث احساس مسئولیت و اقدام به هنگام، در حوادث اخیر سیل است، برخی از مسئولین و آقایان در مانع تراشی مقدم اند، پیشگام تأخیر در انجام کار اند، چون با گاهاً بی سوادی و یا عدم شناخت دقیق موارد، باعث ایجاد خسارت برای مردم و حتی محیط زیست می شوند که می توان به نمونه ای از این بی تدبیری به طور خاص در خصوص گوزن زرد اشاره داشت، یعنی تدبیر در پی پیشگیری و بازدارندگی می آید، مثلاً به جای سند سازگاری با کم آبی می توان سند مقابله با سیل را تدوین کرد تا با این اقدام بازدارنده، مانع رخداد خسارات و معضلاتی برای هموطنان شود تا باران، این نعمت خداوندی را برای مردم به نقمت و زحمت تبدیل نکنند.

مدیرعامل سازمان همچنین این بیان ارزشمند از مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) را یادآور شد که: " ایمانی از نظر اسلام ارزش دارد که با عمل، با مسئولیت، با تکلیف، با تعهد همراه است. اگر تعهدی احساس نکردی، در مؤمن بودنِ خودت شک کن. "

اسکندری در پایان سخنان خود گفت: شهدای عزیز، حقّ بزرگی به گردن ما دارند، یاد شهیدان را زنده بداریم و بدانیم که پیام شهدا، نترسیدن و ناامید نشدن است و بعد از صبر و استقامت، پیروزی است؛ خداوند باری تعالی در آیه ۱۶۰ از سوره آل عمران می فرماید: " اگر خدا شما را یاری کند، محال است کسی بر شما غالب آید و اگر به خواری واگذارَد، آن کیست که بتواند بعد از آن شما را یاری کند؟ و اهل ایمان تنها به خدا باید اعتماد کنند. " و این همان امید به وعده نصرت الهی است با اعتقاد و اعتماد به خداوند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار

بازدید مدیران ارشد سازمان از معادن گروه سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر در استان های لرستان و کردستان

گزارش تصویری دهمین دوره کلاس خوداشتغالی دام سبک پُر تولید

خط مقدم جهاد (مروری بر بیانات مقام معظم رهبری درباره جهاد سازندگی)

گزارش تصویری همایش آموزشی بازار سرمایه، تهران 29-3-98

رونق تولید، تنها راه نجات اقتصاد

حضور مجتمع آزمایشگاهی کوثر در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی ، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته

تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام راحل عظیم الشأن (قدس سره) دکترین جمهوری اسلامی برای ساخت و آبادانی روستاها و الگویی برای رفع محرومیت زدایی

گزارش تصویری فعالیت های شرکت کشت و صنعت خاوردشت

افزایش دو برابری ظرفیت تولید شرکت کشت و صنعت خاوردشت در سال رونق تولید / راه اندازی خط تولید روغن بکر با استفاده از توان متخصصان داخلی و بهره وری از ظرفیت موجود در آینده نزدیک

تولید و عرضه دو محصول جدید روغن ذرت (غیر تراریخته) تصفیه شده با برند " لیفود " و فول فَت جهت تأمین نهاده های دامی به بازار در سال رونق تولید

پربازدیدترین اخبار