اخبار ستادی / گزارش ویژه
سه‌شنبه   ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ / ۱۸:۲۲
کد خبر: ۱۰۴۷
تعداد بازدید: ۱۰۴۵۵

محمد رضا اسکندری در دیدار با خبرنگاران خبر داد: حمایت سازمان اقتصادی کوثر از ایثارگران خسارت‌دیده در سیل

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر گفت: ایثارگرانی که واحدهای تولیدی آن‌ها به‌خصوص در حوزه کشاورزی در سیل دچار آسیب شده است پس از معرفی به سازمان اقتصادی کوثر کمک‌هایی را برای راه‌اندازی مجدد مجموعه‌های تولیدی خود از این سازمان دریافت می‌کنند.

محمدرضا اسکندری در دیدار با خبرنگاران خبر داد: حمایت سازمان اقتصادی کوثر از ایثارگران خسارت‌دیده در سیل

نشست خبری محمدرضا اسکندری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر روز سه‌شنبه 3 اردیبهشت‌ماه با حضور جمعی از اصحاب رسانه در محل این سازمان برگزار شد.
اسکندری در این نشست ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران است اما از هیچ نوع بودجه و امتیاز دولتی استفاده نمی‌کند و مجموعه فعالیت‌های سازمان در حوزه تولید است و این فعالیت‌ها در ایامی که مشکلاتی مانند تحریم ایجاد می‌شود افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: به‌عنوان‌مثال اخیراً در بحث الکتروموتورها کارهای تولیدی جدیدی صورت گرفته است و توان تولید این موتورها در زیرمجموعه‌های سازمان اقتصادی کوثر افزایش یافته است. در حوزه تولید تلویزیون نیز تولیدات شرکت شهاب در این بخش افزایش پیدا کرده است. همچنین در گروه کشاورزی، طیور، دام سبک، دام سنگین و آبزیان در سال 1397 شاهد افزایش تولید بودیم.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با بیان اینکه بخشی از مجموعه‌های تولیدی این سازمان در مناطق سیل زده بودند، افزود: مجموعه‌های آبزی‌پروری در شهرستان‌های دورود، الشتر و کرمانشاه و مجموعه پرورش مرغ در شهرستان چگینی در معرض خطر سیل قرار داشتند که خوشبختانه با پیش‌بینی‌ها و پیشگیری‌های صورت گرفته و همت تمام همکاران کوچک‌ترین خسارتی به این مجموعه‌ها وارد نشد.
اسکندری با اشاره به وارد شدن خساراتی به ایثارگران در سیل اخیر گفت: به ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان‌های سیل زده اعلام کرده‌ایم ایثارگرانی که واحدهای تولیدی آن‌ها به‌خصوص در حوزه کشاورزی در سیل دچار آسیب شده است شناسایی و به سازمان اقتصادی کوثر معرفی شوند تا کمک‌هایی را برای راه‌اندازی مجدد مجموعه‌های تولیدی خود از سازمان اقتصادی کوثر دریافت کنند.
وی درباره ظرفیت‌های شغلی سازمان اقتصادی کوثر برای ایثارگران گفت: اولویت اشتغال در هر ظرفیت شغلی که در این سازمان ایجاد شود با ایثارگران است مگر در شرایطی که ایثارگران دارای تخصص خاص یک شغل نباشند. در حال حاضر 90 درصد مدیران سازمان اقتصادی کوثر از جامعه ایثارگری هستند.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به ورود شرکت‌های این سازمان به بورس و فرابورس گفت: این کار در راستای شفاف‌سازی و مردمی کردن فعالیت‌ها انجام می‌شود و در سال 1397 بخشی از سهام دو مجموعه نیروگاه زاگرس کرمانشاه و مرغ ماهان در بورس عرضه شده است که سهام هر دو مجموعه به‌سرعت فروخته شد. سهام شرکت دام شریف‌آباد نیز در حال عرضه است و در ادامه سهام سایر گروه‌ها از جمله کشاورزی و معادن به‌تدریج ارائه خواهد شد.
اسکندری افزود: یکی دیگر از اقدامات در حال انجام ایجاد زنجیره‌هاست، به‌عنوان‌مثال گروه کشاورزی سازمان در حال حاضر دارای 22 شرکت است که به 7 زنجیره مرغ گوشتی، مرغ تخم‌گذار، دام سنگین، دام سبک، زنجیره آبزی و تولیدات گیاهی تبدیل می‌شود.
وی رویکرد سازمان اقتصادی کوثر را راه‌اندازی پروژه‌ها در استان‌ها و مناطق محروم و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: حمایت از مشاغل کوچک و خانگی از دیگر برنامه‌هایی است که توسط سازمان اقتصادی کوثر صورت می‌گیرد. همچنین رویداد نوآورانه توسط معاونت برنامه‌ریزی سازمان برگزار شد و موسسه رویش کوثر نیز برای پشتیبانی از طرح‌های دانش‌بنیان شکل گرفته است.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب گفت: در این بیانیه توجه و تأکید زیادی نسبت به جوانان انجام شده است و ما نیز بر همین اساس در مسیر جوان‌گرایی حرکت‌های زیادی داشته‌ایم از جمله می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در سال 1388 میانگین سنی مدیران سازمان اقتصادی 62 سال بود و امروز این عدد به زیر 40 سال رسیده است و نتیجه این کار نیز بسیار مثبت بوده است زیرا هر وقت به جوانان اعتماد کردیم نتیجه مثبتی گرفته‌ایم.
اسکندری در ادامه به بیان پروژه‌های پیش روی سازمان اقتصادی کوثر پرداخت و گفت: پروژه 1000 رأسی دام سنگین در ورامین، پروژه 6000 رأسی دام سبک در صحنه کرمانشاه و پروژه 3000 رأسی دام سبک در دودانگه ساری آماده افتتاح هستند. همچنین گلخانه اسلام‌آباد و گلخانه ایلام نیز از پروژه‌هایی هستند که در سال 1398 به بهره‌برداری می‌رسند.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در ادامه این نشست به سؤالات خبرنگاران در حوزه‌های مختلف پاسخ داد.

متن کامل خبر در حال تکمیل می باشد...

آخرین اخبار

توصیه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) درباره شب های قدر

گزارش تصویری کارخانه سیم و کابل تبریز (سیمکات)

گزارش تصویری آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی کوثر

شرکت سیمکات در مسیر سوددهی با کار مضاعف و افزایش تولید / صادرات بیش از 260 تن سیم و کابل در شرایط تحریم / آزمایشگاه شرکت، مرجع تأیید کیفیت و استاندارد در صنعت سیم و کابل کشور

شب های آسمانی قدر

گزارش تصویری آغاز دام ریزی پروژه 7500 رأسی مزرعه دینور کرمانشاه

اعلام آمادگی شرکت آکشاردهام استون هند براي همکاری های معدنی با گروه سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر

ارائه خدمات فروشگاه اینترنتی محصولات شرکت تولیدی اجداد سپیدان کوثر از عید سعید فطر

امضای توافق نامه همکاری بین شرکت تهران الکتریک و اتحادیه تعاونی های پس انداز و اعتباری ساحل عاج با حضور مسئولان وزارت تعاون و وزارت امور خارجه

سخنرانی دکتر حشمت الله قنبری همدانی استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام در جمع مدیران و کارکنان سازمان اقتصادی کوثر – 15 رمضان الکریم 1440

پربازدیدترین اخبار