پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی کوثر

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۴ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر: ۳۶۳ | تعداد بازدید: ۱۱۶۶
بابک اسماعیلی:

در ایران به جنبه دارویی زعفران توجه نشده‌ است

مدیرعامل شرکت تهران الکتریک در گفتگو با روزنامه فرهیختگان گفت که تاکنون در ایران به جنبه دارویی گیاه زعفران توجه نشده‌ است.
به گزارش روابط عمومی کوثر، می‌توان هر کاری را انجام داد و شغل‌های فراوانی برای جوانان ایجاد کرد. ایران سرزمینی با منابع طبیعی بسیار است که تنها لازم است این منابع طبیعی را تبدیل به کالاهایی با ارزش‌افزوده کرد. گردش مالی زعفران در دنیا بالغ بر ۱۸میلیارد دلار است که سهم کشورمان تنها کمتر از ۵۰۰ میلیون دلار و آن هم به خاطر فروش فله‌ای این ماده باارزش است. اینها صحبت‌های بابک اسماعیلی، مدیرعامل شرکت تهران الکتریک است.

اسماعیلی از سال ۱۳۸۳ و پس از فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی وارد بازار کار شده و فعالیت خود را آغاز کرده است. اسماعیلی به خبرنگار ما می‌گوید: «کار جدی خود را در پروژه ملی بهسازی راه‌آهن تهران- تبریز قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به‌عنوان مسئول واحد ارزیابی داده‌ها آغاز کردم. پیش از آن نیز در بخش خصوصی فعالیت می‌کردم و به‌عنوان معاون اقتصادی شرکت آپسکو مشغول شدم که پروژه‌های پیمانکاری فولاد مبارکه اصفهان را انجام می‌داد. کار اصلی بنده در بخش دولتی در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا بود.»

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۸۹ و با دعوت مهندس اسکندری، وزیر اسبق جهاد کشاورزی به سازمان اقتصادی کوثر آمدم، گفت: «به‌عنوان عضو هیات‌مدیره و همچنین به مدت سه سال مدیرعامل و نایب‌رئیس هیات‌مدیره گروه سرمایه‌گذاری سبحان از زیرمجموعه‌های سازمان اقتصادی کوثر فعالیت داشتم. بعد از آن در شرکت خدمات بازرگانی تحفه و همچنین به‌عنوان مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره شرکت صنعتی، معدنی و تجاری کاونده با این سازمان معظم همکاری داشتم. به تازگی هم به‌عنوان مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره شرکت تهران الکتریک منصوب شده‌ام. ضمن اینکه پنج سالی هم هست که به‌عنوان دبیر کارگروه تعامل با دستگاه‌های اقتصادی دولت در مجمع تشخیص مصلحت نظام مشغول فعالیت هستیم.»

وی درخصوص فعالیت‌های شرکت تهران الکتریک نیز گفت: «این شرکت از قدیمی‌ترین شرکت‌هایی است که سازمان اقتصادی کوثر سهامدار عمده آن است. این شرکت از سال ۱۳۴۷ نمایندگی بسیاری از شرکت‌های مطرح را در زمینه تجهیزات پزشکی عهده‌دار بوده است. شرکت در نیم‌قرن گذشته خدمات گسترده‌ای را به بخش پزشکی و دارویی کشور انجام داده و همچنان در این زمینه پیشرو است.»

 اشتغالزایی برای خانواده بنیاد شهید

مدیرعامل شرکت تهران الکتریک درخصوص برنامه‌های این شرکت در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اظهار کرد: «سازمان اقتصادی کوثر از سازمان‌های پیشرو در این زمینه است. هرچند این سازمان متولی اشتغالزایی در بنیاد شهید نیست، اما عملا نقش گسترده‌ای را در بحث کارآفرینی و اشتغال برعهده دارد. در شرکت‌های مختلف این سازمان ازجمله تهران الکتریک هم این موضوع وجود دارد.»

وی با تاکید بر این نکته که اشتغالزایی جامعه هدف برای ما بسیار اهمیت دارد، افزود: «از آنجا که ۸۴ درصد سهام این شرکت متعلق به بنیاد شهید است، ما خودمان را ملزم می‌دانیم در وهله نخست برای فرزندان شهید و جانباز خودمان اشتغالزایی کنیم. در شرکت تهران الکتریک بیش از ۸۵ درصد کارکنان، فرزندان شاهد و جانباز هستند که تمامی آنها در سطوح بالا مشغول به تحصیلند.»

 اشتغالزایی در مناطق محروم

اسماعیلی با بیان اینکه برنامه گسترده‌ای برای سال ۹۶ و ۹۷ در این خصوص داریم، می‌گوید: «هدف‌مان راه‌اندازی کلینیک تخصصی ارتوپدی در تهران و ایجاد کارگاه‌های کوچک تولید تجهیزات پزشکی در مناطق محروم است تا بتوانیم در آن مناطق هم ایجاد اشتغال کنیم. بحث اشتغال مهم‌ترین آسیب اجتماعی و اقتصادی است که خانواده‌های ایرانی درگیر آن هستند.»   وی با اشاره به نام‌گذاری امسال و تعیین هدف بر آن مبنا گفت: «هدف و برنامه راهبردی شرکت بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری پی‌ریزی شده است. ضمن اینکه در هشت سال اخیر تاکید اصلی سازمان اقتصادی کوثر بر اشتغال بوده است ما هم بر این مبنا حرکت می‌کنیم.»

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: