پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی کوثر

تاریخ انتشار: ۱۷:۲۳ - ۰۹ دی ۱۳۹۶
کد خبر: ۴۹۹ | تعداد بازدید: ۱۳۲۸


مالک رحمتی در آئین گرامیداشت حماسه نهم دی مطرح کرد

رهروان واقعی ولایت در نهم دی انقلاب سومی را آفریدند

 تا بار دیگر شکست سنگین و سیلی محکمی را بر دشمنان این نظام مقدس بزنند


به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، آئین گرامیداشت حماسه نهم دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت همزمان با افتتاح نمازخانه ستاد سازمان (بعد از طی دوره بازسازی) شنبه 9 دی ماه 1396 برگزار شد.

در این آئین با شکوه و معنوی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان در سخنانی ضمن تقدیر از دست اندرکاران بازسازی نمازخانه ستاد سازمان، به اهمیت حماسه نهم دی ماه 1388 پرداخت و گفت: نهم دی یک عقبه فکری دارد و دلایل به وجود آمدن یک فتنه هم، یک مبانی نظری دارد؛ این که چه کسانی در نهم دی باید به عنوان افراد با بصیرت در صحنه حاضر بشوند، هم عواملی دارد.

وی گفت: در انقلاب های دینی و مکتبی بر عکس سایر انقلاب های مادی، هیچ وقت انقلاب فرزندان و بچه های خود را نمی خورد، بلکه این فرزندان انقلاب است که در اثر دنیاپرستی و دلدادگی به لذایذ دنیوی و منیت ها و خود خواهی ها، بصیرت انقلابی خود را از دست داده و در مسیر حرکتی انقلاب، مانع و چالش به وجود می آورند و فرزندان دیروز انقلاب به سران فتنه تبدیل می شوند، لذا مرز بین انقلابی ماندن و انقلاب گری با انقلابی نمایی بصیرت است.

مالک رحمتی افزود: انقلاب اسلامی در سال 88 با یک چالش اساسی مواجه می شود. در این سال، صحنه ای به وجود آمد که ارزش های انقلابی از جمله اصل ولایت فقیه، اصل نظام از یک داستان انتخابات شروع شد و با یک خطر بزرگی مواجه شد که آن خطر می توانست کلیت نظام را تحریک و تهدید کند.

وی اظهار داشت: سال 57 یک انقلاب بزرگی اتفاق افتاد که بسیاری باورشان نمی شد، حتی خود انقلابیون، چون باورش سخت بود یک حکومت بزرگ شاهنشاهی به پایین کشیده شود. لذا دشمن بیکار نبوده و نیست و نخواهد بود و یک مکان و مأمنی بود به نام سفارت آمریکا در ایران که همواره انقلاب را تهدید می کرد و کسی هم نمی توانست نزدیکش شود بالاخره آمریکا بود و استکبار و نظام سلطه.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان با بیان این که چند جوان انقلابی و دانشجو به سفارت امریکا رفته و آن جا را تسخیر کردند؛ گفت: آن جا بود که امام راحل یک تعبیری بکار بردند که ای جوانان کار شما انقلاب دوم را رقم زد؛ چرا امام از انقلاب دوم یاد کرد؟ چون یک غباری انقلاب را احاطه می کرد، کار سفارت آمریکا هم این بود که انقلاب پاک و خالصی را که مبنایش از نهضت امام حسین (علیه السلام) بود و از اندیشه های مارکسیستی انتقاد می کرد دچار این غبار کند و این انقلاب دوم از بسیاری از فتنه ها، انقلاب را نجات داد.

مالک رحمتی افزود: سال 88 به نظر بار دیگر انقلاب را غبار می گرفت و اگر این انقلاب سوم بوجود نمی آمد، قطعاً انقلاب با چالش های بزرگتری مواجه می شد، لذا قدر این حماسه نهم دی را بدانیم.

وی گفت: این انقلاب سوم، بسیاری از مرزها را مشخص کرد، بسیاری از فرزندان انقلاب مشخص شدند کدام طرف هستند و این انقلاب اگر اتفاق نمی افتاد، این هاله ای از ابهام، روزی این نظام را با چالش مواجه می کرد. لذا اگر این نهم دی رخ نمی داد، نظام با نفاق درونی و با بحران مواجه می شد. و وقتی نفاقی در داخل بوجود بیاید، سیستم خارجی هم بر آن سوار می شود.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان افزود: افرادی که در نهم دی به خیابان ها آمدند و از نظام و ولایت و ارزش ها دفاع کردند، این ها انقلابی های اصیل بودند، انقلابی های دهه سوم و چهارم بودند، این ها انقلابی نما نبودند. این تعبیری که مقام معظم رهبری اخیراً اشاره کردند، فرمودند: انقلابی گری، انقلابی نمایی نیست، در این صحنه عیان شد.

وی با بیان این که بصیرت چه جایگاهی دارد، گفت: افرادی که در نهم دی آمدند، افراد با بصیرتی بودند، همان طور که از مقام معظم رهبری شنیدیدم که اگر از من توصیه ای بخواهید، بروید انسان با بصیرتی باشید.

مالک رحمتی در ادامه توصیه و وصیتی از پیامبر عظیم الشان اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) را به ابوذر که جزء بصیرترین یاران ایشان بودند، یادآور شد و گفت: " چون خدا بخواهد به بنده خود نیکی بزرگی دهد که خیر دنیا و آخرت را داشته باشد، به وی بصیرت در دین می دهد و زهد در دنیا و آگاهی به عیوب خویش می دهد. "

وی افزود: حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) می فرمایند:"نابینایی، آسان تر و قابل تحمل تر از نداشتن بینش و بصیرت است. " می فرمایند انسان بصیر خوب می شنود، خوب تفکر می کند، انسان بصیر خوب عبرت می گیرد؛ اینجاست که اگر از پدیده ها درس بگیریم، بصیر هستیم. انسانی که از پدیده ها درس بگیرد، راه روشن را پیدا می کند، امروز هرکسی نتوانسته راه روشن خود را پیدا کند، انسان با بصیرتی نیست، در اثر عبرت آموزی، انسان راه روشن خود را پیدا می کند؛ وقتی راه درست را پیدا کرد، ساکت نمی نشیند؛ خیلی ها در حادثه کربلا سکوت کردند، لذاست که این ها انسان های با بصیرتی نبودند.

مالک رحمتی تأکید کرد: اگر من متوجه شدم حرف ولی زمان من، درست است، دیگر سکوت نمی کنم، دیگر تقیه نمی کنم، شروع می کنم به فریاد زدن و روشنگری، اگر انسان در خط ولایت بماند، در زمان فتنه دچار چالش نمی شود؛ همان طور که امام علی(علیه السلام)فرمودند:در فتنه ها هم چون شتر کم سن و سال باش؛ نه پشت او قوى شده که سوارش شوند، نه پستانى دارد که بدوشند. این ویژگی کسی است که در مسیر ولایت است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان گفت: اهل بیت (علیهم اسلام) تأکید فراوانی روی بصیرت داشتند، نمونه آن زبیر است که سیف الاسلام است. این لقب را پیامبر خدا به او داد، زبیر زمانی که ابوبکر به خلافت می رسد، سکوت نمی کند و اعتراضگونه می گوید: حق خلافت برای حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) است؛ پس در زمان ابوبکر، زبیر انسان با بصیرتی بود، اما همین زبیر در زمان حکومت امام علی( علیه السلام) مقابل امیرالمؤمنین قد علَم می کند؛ پس کسی که در زمان فتنه خود را با ولایت گره نزند، جا می ماند، بنابراین انسان بصیر باید در رفتار و عمل تابع محض ولایت فقیه باشد، تا از فتنه ها نجات پیدا کند.

وی در پایان اظهار داشت:آن چه که تأمین کننده امنیت این نظام، حافظ خون شهدا و بیمه کننده این انقلاب است تا به دست صاحب اصلی خود امام زمان حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) برسد، تبعیت محض از ولی فقیه زمان است. این پناه گاه و ملجاء بسیار مهمی است که اگر ما خودمان را به آن نرسانیم، با خطرات بسیاری مواجه خواهیم شد.

مالک رحمتی گفت:نهم دی یعنی خودمان را با ولایت تنظیم کنیم، ولایت هم، زمان شناسی و حرکت به موقع را می خواهد. هوشیار و هوشمند پای رکاب ولی فقیه زمان باشیم که تشخیص بدهیم در چه زمان و مکانی چه برخوردی را داشته باشیم و در نهایت کسی که ارتباطش را با خدا نزدیک کند، به ولی خدا نزدیک تر می شود. ما معتقدیم سیاست ما عین دیانت ماست، اگر دوستان می خواهند در سیاست هوشمندی خود را حفظ کنند، مراقب دینشان باشند؛ امروز دشمن با دین ما کار دارد.

لازم به ذکر است آئین با شکوه و معنوی گرامیداشت نهم دی، با حضور مدیران و کارکنان ستادی و اجرای زنده گروه سرود و تواشیح در محل نمازخانه ستاد سازمان برگزار شد./


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: