صفحه نخست / عمومی
دوشنبه   ۱۸ دی ۱۳۹۶ / ۱۴:۲۸
دسته بندی: صفحه نخست / عمومی
کد خبر: ۵۰۹
تعداد بازدید: ۹۳۷

سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران مطرح کرد

سازمان اقتصادی کوثر بیش از حد توان، به اشتغال توجه داشته است

.

معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران با قدردانی از میزان اشتغال در سازمان اقتصادی کوثر و توجه به موضوع اشتغال جوانان در کشور، گفت: سازمان اقتصادی کوثر در حد توان خود و حتی بیش از حد توان، به اشتغال توجه داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، همایش آشنایی با ظرفیت‌های بازار سرمایه و آینده اقتصاد ایران با حضور اعضای هیأت‌مدیره، مدیران ستادی و مدیران عامل شرکت‌های تابعه سازمان در مشهد مقدس برگزار شد.

در این همایش، سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس هیأت مدیره سازمان اقتصادی کوثر ضمن تقدیر و تشکر از متولیان این همایش، پیام و سلام حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران را به مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره، معاونین و مدیران سازمان اقتصادی کوثر ابلاغ کرد.

اقتصاد به تعبیری، میانه‌­روی و پرهیز از افراط و تفریط است

وی افزود: دو علم، مظلوم­ترین و محروم­ترین علم هستند، علم مدیریت و علم اقتصاد، چرا که همه مدعی هستند که این علم را دارند.

رئیس هیأت مدیره سازمان اقتصادی کوثر با بیان این که اقتصاد به تعبیری، میانه روی و پرهیز از افراط و تفریط است، تصریح کرد: ما باید ببینیم که چقدر تلاش می کنیم تا به اهداف سازمانی برسیم و خروجی کار ما، نشان دهنده انجام کار اقتصادی ما خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی کاری را هدفمند انجام دادن است و وقتی می گوییم سازمانی، توانسته است صرفه جویی کند، این به معنای هدفمند هزینه کردن است.

سازمان یادگیرنده در قالب ریسک، خود را نشان می دهد

سید منصور میرمرادی افزود: در حوزه بین الملل وقتی صحبت از کار می شود، اشاره به کار شایسته می شود که شامل دو ویژگی می شود: آزادانه تفکر کردن و آزادانه کار کردن و این یعنی کار به انتخاب فرد باشد و او را رشد و تعالی بدهد و وقتی چنین افرادی در سازمانی باشند، آن سازمان هم رشد و تعالی پیدا می کند؛ ولی در مقابل کار شایسته، موضوع دیگری به نام شایسته سالاری و انتخاب شایسته هم وجود دارد؛ اگر ما نتوانستیم در انتخاب و انتصاب افراد شایستگی را لحاظ کنیم، آیا این ایراد از فردی که کار را انجام نداده است ؟ یا ایراد از خودمان است؟

معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با تأکید بر لزوم ریسک پذیر بودن مدیران که قطعاً موجب پیشرفت سازمان می شود، گفت: سازمان یادگیرنده در قالب ریسک، خود را نشان می دهد.

وی با بیان این که در واقع عدم اشرافیت ما به قوانین، باعث کاهش قدرت ریسک پذیری می شود، تأکید کرد: قوانینی که در کشور تولید می شود، قانون توسعه برنامه ششم، قانون بودجه سال، ظرفیت های زیادی برای بخش های اقتصادی در آن تعریف می شود که آنانی که بعضاً نتوانستند به موفقیت های والایی برسند، ناشی از عدم اشرافیتشان به قوانین است و لذا ما استفاده از ظرفیت های قانونی را باید برای خودمان مغتنم بدانیم و باید تلاش کنیم در این مسیر حرکت کنیم.

رئیس هیأت مدیره سازمان اقتصادی کوثر افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی تأکید بر این است که اگر مدیران، اطلاعات عمومی ضعیف و اشراف به قوانین نداشته باشند، این تأثیر مستقیم بر روی سازمان دارد و یک آسیب جدی است.

سید منصور میرمرادی در ادامه با اشاره به این که سازمان اقتصادی کوثر زیر نظر مستقیم بنیاد شهید و امور ایثار گران است، اما از نظر اساس نامه دارای شخصیت حقوقی مستقل است و در قوانین کشور هم آمده است که نهادهای عمومی غیردولتی مکلف هستند به تمام قوانینی که از سوی مجلس شورای اسلامی ارسال می شود، ازآن تبعیت کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود خطاب به مدیران سازمان اقتصادی کوثر گفت: شما عزیزان به تعبیری سربازان و سرداران خط مقدم هستید که کار و تلاش می کنید و قطعاً شما می توانید خروجی مد نظر سازمان را تأمین کنید و می توانید باعث تحقق برنامه های طرح شده بشوید؛ خوشبختانه سال گذشته بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی و مبارزه با فساد به عنوان دستگاه برتر کشور معرفی شد.

معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران با قدردانی از میزان اشتغال در سازمان اقتصادی کوثر و توجه به موضوع اشتغال جوانان در کشور، گفت: سازمان اقتصادی کوثر در حد توان خود و حتی بیش از حد توان، به اشتغال توجه داشته است.

نجات در راست­گویی است

سید منصور میرمرادی با ذکر توصیه ای از رسول مكرم اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) كه می فرمایند: " النجاه فی الصدق " نجات در راست گویی است، افزود: اگر سازمانی به جهت مشکلات شرکتی و اداری که دارد، بتواند به درستی گزارش دهد، حتی اگر زیان بدهد؛ این باعث می شود در این شرایط به دنبال چاره اندیشی و راهکار اصلاح رفت.

وی گفت: ما در سازمان ها نیاز به انسان های شایسته داریم، نه فقط از بُعد صِرف خوب بودن؛ بلکه شایسته از همه ابعاد یک انسان؛ لذا در این مورد نباید احساسی برخورد کرد و نباید غافل شد.

سیاست های بنیاد شهید و امور ایثارگران بر این بوده که شرکت های تابعه را در بازار سرمایه وارد کند

رئیس هیأت مدیره سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به نشست هیأت دولت با مقام معظم رهبری و توصیه های ایشان مبنی بر استفاده حداکثری و درست از همه ظرفیت ها و این که اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران، کار اقتصادی انجام می دهد، باید در تمام حوزه ها الگو باشد و بتواند عنوان و اعتبارش را حفظ کند، افزود: سیاست های بنیاد شهید و امور ایثارگران بر این بوده که شرکت های تابعه را در بازار سرمایه وارد کند و اولویت اول نیز شرکت سرمایه گذاری سبحان بود که خوشبختانه در دوره مدیریت آقای رحمتی، این مهم انجام شد و بازخورد بسیار خوبی داشتیم. الویت بعدی ما هلدینگ سرمایه گذاری کشاورزی کوثر است که امیدوارم همکاری های لازم انجام گیرد تا در بازار سرمایه آن را ارائه دهیم.

یکی از وظایف اصلی ما در سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

سید منصور میرمرادی در پایان با اشاره به این که ما در نهادی خدمت می کنیم که همه انتظار دارند این نهاد به جهت ارزشی بودن و پیوست های آن و به جهت توجه مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور و مجلس شورای اسلامی، وظایفش را به خوبی انجام دهد، گفت: امروز شما خود از خانواده معظم شهدا و ایثارگران هستید و لذا پس مسئولید و در مقام مسئول که ایثار گر هم هستید، باید کار را به درستی انجام دهید؛ نه این که این موضوع وسیله ای برای توجیه کار نکردنمان باشد، بدانیم تقویت روحیه ایثارگری باعث افزایش پویایی می شود وما باید بتوانیم خدمت برتر را ارائه دهیم، این باعث می شود سازمان در تحقق اهداف خودش که خدمت به جامعه ایثارگری هست، موفق بشود، ضمن این که فراموش نشود و نباید غافل شدکه یکی از وظایف اصلی ما در سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است؛ این ترویج یک کار عملیاتی و اجرایی است، نه صرفاً یک نوشته یا حرف؛ همان طور که جلوه های ایثار می تواند در تمام لایه های خدمت، خودش را نشان دهد.

سید منصور میرمرادی افزود: همان طورکه حضرت امام (قدس سره) در زمان جنگ فرمودند: شما همه وظیفه دارید حضور پیدا کنید، کاری به نتیجه آن نداشته باشید؛ بعد از پایان جنگ و گرفتن نتیجه، امام فرمودند: حفظ نظام از اوجب واجبات است و امروز همه باید تلاش کنیم به این سخن امام وفادار باشیم.

در این همایش، نادریان مدیرعامل مؤسسه حسابرسی مفید راهبر نیز به شرایط حسابرسی و ارزیابی این مؤسسه از مجموعه‌های اقتصادی کشور پرداخت. همچنین پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این نشست به تشریح قوانین و رویکردهای اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نقشی که سازمان‌های اقتصادی در چارچوب قوانین جدید دارند، اشاره کرد. قالیباف‌اصل مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادر تهران نیز به فضای کسب و کار بازار سرمایه اشاره و شرایط پذیرش سازمان‌های اقتصادی در بورس را معرفی کرد. همچنین فاضلیان مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه بانک مسکن، شرایط تأمین نقدینگی از ظرفیت‌های کشور در بازار پول و سرمایه را تشریح کرد./

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار