پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی کوثر

تاریخ انتشار : ۱۲:۰۱ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
کد خبر: ۵۳۶ | تعداد بازدید: ۱۷۵۴

دکتر محمد سبحانی مطلق خبر داد

افتتاح بزرگترین فارم پرورش مرغ مادر تخم‌گذار کشور با ظرفیت 75 هزار قطعه در سلطانیه زنجان، شهریور 1397

 

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر محمد سبحانی‌مطلق با اشاره به این‌که شرکت مرغک وابسته به گروه سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر به ‌عنوان اولین و بزرگترین شرکت فعال در زمینه پرورش مرغ مادر تخم‌گذار در ایران که فعالیت خود را از سال 1353 شروع کرده است، گفت: بعد از گذشت 40 سال، همچنان مرغک، تنها شرکتی است که در منطقه غرب آسیا، پرورش‌دهنده اجداد نژاد هایلاین است که این مسأله بیانگر توان فنی و تخصصی این شرکت است.

وی افزود: امروز در صنعت مرغ تخم‌گذار و تولید تخم ‌مرغ با بیش از یک میلیون و صد هزار تن تولید در کشور، یازدهمین کشور دنیا هستیم و شرکت مرغک به تنهایی تأمین‌کننده بیش از 60 درصد جوجه تخم‌گذار کشور است؛ به عبارت دیگر از پنج نژادی که در این صنعت در کشور فعالیت می‌کنند، نژاد هایلاین به تنهایی بیش از 60 درصد آن را در اختیار دارد و آن چهار نژاد دیگر 40 درصد مابقی را تشکیل می‌دهند.

مدیرعامل شرکت مرغک گفت: در حال حاضر این شرکت، به کشورهای عراق، ارمنستان و تا چندی پیش، به تاجیکستان هم صادرات داشـته و دارد و به دنبال تحقق این مهم به سایر کشورهای دیگر است.

محمد سبحانی مطلق ادامه داد: علاوه بر پیشینه فعالیت و کیفیت تولید، کارشناسان و نیروهای فنی شرکت مرغک از تخصص و تجربه بالایی برخوردار هستند و امروز کارشناسان و مدیران فنی شاغل در شرکت مرغک با حداقل 20 سال سابقه فعالیت در زمینه کاری خود (پرورش مرغ مادر تخم‌گذار، دستگاه‌های جوجه‌کشی، مدیریت کارخانه، بحث‌های فنی، تأسیسات، الکتریکال، بازار و مارکتینگ) حضور دارند.

وی با اشاره به بزرگترين كارخانه جوجه‌كشي منطقه غرب آسیا که با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا و با ظرفيت40 ميليون قطعه در آبيك قزوين و با حضور معاون اول رئیس جمهور، ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزیر صنعت، معدن و تجارت و سایر مقامات کشوری، لشکری و استانی و مدیران ارشد سازمان در شهریور ماه 95 به بهره‌برداری رسید، گفت: یکی از ویژگی‌های بارز این پروژه، مدت زمان اجرای آن بود که علی‌رغم پیشبینی اتمام پروژه در 3 سال، با کمک خداوند این پروژه در 28 ماه به بهره‌برداری رسید.

 

محمد سبحانی‌مطلق افزود: کارخـانه جوجه‌کشی مرغک با توجه به افزایش ظرفیت تولید، استفاده از توان سرمایه انسانی داخلی و انتقال دانش و فناوری از نمونه‌های بارز اقتصاد مقاومتی می‌باشد. وی با اشاره به پروژه بزرگترین فارم پرورش مرغ مادر تخم‌گذار کشور با ظرفیت 75 هزار قطعه در سلطانیه زنجان، دلایل انتخاب این منطقه از کشور را تراکم پایین مرغداری، دسترسی واحد مرغ مادر به کارخانه جدید و عدم درگیری این استان و منطقه به بیماری آنفولانزا در سال 95 بیان کرد و گفت: این پروژه در زمینی به وسعت 11 هکتار که 5/3 هکتار آن به محل احداث فارم اختصاص یافته و با 8 سوله با دیوارهای عایق (با توجه به سردسیر بودن منطقه) بنا شده است و با برآورد اشتغال مستقیم 50 نفر، برای شهریور ماه 1397 آماده افتتاح خواهد بود.

 

رشد سهم بازار مرغک از 22 درصد در سال 1392 به 45/3 درصد در سال 1396

 

مدیرعامل شرکت مرغک در ادامه از تغییرات ساختاری در مدیریت فروش و مارکتینگ در شرکت و روند رو به رشدی که در این زمینه در شرکت رخ داده است، گفت و تأکید کرد: بر اساس آمار معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی سهم بازار مرغک از 22 درصد در سال 1392 به 45/3 درصد در سال 1396 رشد داشته است.

 

محمد سبحانی مطلق، بهبود مدیریت خدمات مشتریان ( CRM ) را از دیگر تغییرات ساختاری در شرکت مرغک در سـالیان اخیر عنوان کرد و از راه‌اندازی سیستم نظرخواهی به صورت ماهیانه برای تمام مشتریان خبر داد و گفت: اولین همایش تقدیر از مشتریان برتر با حضور مدیران ارشد شرکت هایلاین و تقدیر از 60 نفر از مشتریان بر اساس شاخصه‌های کیفیت پرورش، قدمت و وفاداری و ظرفیت، آبان ماه 1395 در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار و این مهم، هر دو سال یک بار، تکرار خواهد شد.

 

هم‌افزایی شرکتهای تابعه سازمان اقتصادی کوثر

 

وی در پایان به هم‌افزایی فی مابین شرکت‌های تابعه سازمان اشاره کرد و گفت: در کارخانه جوجه‌کشی آبیک قزوین و همچنین فارم جدید سلطانیه زنجان، پیرامون تجهیزات جوجه‌کشی از شرکت توسعه مکانیزاسـیون و صنایع کشاورزی کوثر، سنگ و ملزومات مشابه از شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر، در بحث تأسیسات از کارشناسان شرکت پیماب، در بحث ژنراتور از شرکت جمکو و در بحث الکتریکال از شرکت سیمکات و هادی برق استفاده شده است. /
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: