اخبار ستادی / انتصابات
سه‌شنبه   ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۵
کد خبر: ۵۹۲
تعداد بازدید: ۱۱۵۴

 اولین رویداد نوآورانه و استارتاپی کشاورزی در کشور

به همت سازمان اقتصادی کوثر برگزار می‌­شود

 

رویداد نوآورانه و استارتاپی کوثر (روناک)

ایده ایرانی - کالای ایرانی

 

اولین رویداد نوآورانه و استارتاپی کشاورزی در کشور به همت سازمان اقتصادی کوثر، چهارشنبه  30 خرداد ماه 1397 در محل سالن همایش‌های بین المللی برج میلاد، تالار رودکی برگزار می‌­شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، در راستای سیاست‌­های ابلاغی اقتصاد مقاومتی در حوزه نوآوری و ایجاد بستر جهت استفاده از ظرفیت­‌های داخلی حوزه کشاورزی، این مهم در سازمان اقتصادی کوثر مورد بررسی قرار گرفت و در جهت استفاده از ظرفیت واحدهای نوآور جهت تجاری سازی ایده­‌ها، در گام نخست به برگزاری رویداد نوآورانه روناک در حوزه کشاورزی اقدام می­‌نماید.

معاون برنامه‌­ریزی و امور اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر اظهار کرد: در دنیای امروز ساختار اقتصادی شرکت­‌ها با گذشته به طور اساسی تغییر کرده و شاخص‌های سخت افزاری و دارایی‌های مشهود كه دیروز در جایگاه یك بنگاه اقتصادی نقش تعیین­ كننده داشت، جای خود را به نوآوری و خلق محصولات جدید و دارایی‌های نرم افزاری داده است.

وی بیان داشت: توسعه اقتصادی بر پایه نوآوری و خلاقیت و استفاده از دانش، استوار است و تولید علم و دانش و بهره­ گیری و گسترش آن در سطح جامعه در تمام زمینه‌های اجتماعی، توانمندی و قدرت ایجاد می‌کند و كشورهایی كه بخش قابل ملاحظه ­ای از تولید علم و دانش را به خود اختصاص داده ­اند، از نظر صنعتی، توسعه ­یافته و از توان اقتصادی و سیاسی بالایی برخوردارند.

وکیلی در ادامه گفت: کشورهای توسعه­ یافته علاوه بر تقویت استفاده از مزیت‌های نسبی که غالباً متکی بر منابع طبیعی می‌باشند، به خلق ثروت متکی به نوآوری و دانش روی آورده‌اند.

وی با اشاره به استقبال اکوسیستم کارآفرینی جهت استفاده از ظرفیت شرکت­ های تابعه سازمان برای تجاری ­سازی ایده­ های حوزه کشاورزی که در مرحله ابتدایی رشد خود قرار دارند، افزود: سازمان اقتصادی کوثر نیز از رسوخ نوآوری در شرکت های تابعه در حوزه کشاورزی با هدف ایجاد ثروت استقبال می نماید.

 

حمایت از طرح­ های نوآور و مشارکت با بنگاه‌های اقتصادی دانش­ محور

یکی از راهکارهای حمایت از خودکفایی پایدار در محصولات استراتژیک

 اولین رویداد نوآورانه و استارتاپی کشاورزی در کشوربه همت سازمان اقتصادی کوثر برگزار می¬شود

 معاون برنامه ­ریزی و امور اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر تصریح کرد: واقعیت این است که یکی از علل اساسی زیاده‌روی در مصرف و همچنین تمایل مردم به مصرف کالاهای خارجی، پایین بودن کیفیت محصولات و کالاهای داخلی است و این مسأله در بلند مدت باعث سلب اطمینان مردم از کیفیت اکثر کالاهای داخلی شده است؛ بنابراین استفاده از دانش برای بهینه کردن کیفیت محصولات داخلی و حمایت از واحدهای نوآور می‌تواند ترغیب مردم را به مصرف کالاهای داخلی به همراه داشته باشد.

وی گفت: به این ترتیب، از یک سو وابستگی کشور به محصولات و ارز خارجی جهت واردات این کالاها کاهش می‌یابد و از سوی دیگر، با ارتقای کیفیت محصولات داخلی، زمینه‌ رقابت این کالاها با کالاهای مشابه در بازارهای خارجی فراهم می‌شود و در نهایت، با افزایش گستره‌ کالاهای صادراتی، آسیب‌پذیری کشور در برابر تحریم کالاهای صادراتی کاهش می‌یابد.

وکیلی با بیان این­که از مهمترین مزایای استفاده از ایده­ های نوآورانه ایرانی برای تولید کالای ملی و ارائه خدمات به مردم، قدرت سازگاری و تطبیق ایده ­ها و طرح­ های نوآورانه با شرایط اقتصادی اجتماعی و برخواستن آن­ها از نیازهای مبتنی بر الگوی زندگی و کسب و کار ایرانی اسلامی و معرفی به جامعه است، افزود: باید توجه داشت یکی از عوامل اساسی رشد تولید سرانه‌ ملی، حمایت از طرح ­های نوآور و مشارکت با بنگاه‌های اقتصادی دانش ­محور می ­باشد و در حقیقت، یکی از راه کارهای خودکفایی پایدار در محصولات استراتژیک، ارتقای فناوری و افزایش بهره‌وری عوامل تولید و استفاده از ظرفیت سازمان­ های بزرگ در جهت دانش ­بنیان نمودن تولیداتی است که ظرفیت آن­ها در شرکت­ ها وجود دارد.

وی ادامه داد: پایه و اساس این موضوع، ایجاد ساختارهایی است که شرایط را برای توسعه فعالیت های مبتنی بر دانش در سطوح مختلف سازمانی از طریق مشارکت با شرکت های کوچک و متوسط به وجود می آورد.

وکیلی در پایان از رویداد نوآورانه و استارتاپی کوثر (روناک) به عنوان فرصتی برای تزریق نوآوری و ایده­ های نو برای سازمان اقتصادی کوثر که دارای زیرساخت­ های تولیدی و شبکه­ های توزیعی در کل کشور می باشد، یاد کرد که امکان تجاری ­سازی ایده های ایرانی را مبتنی بر توانایی عوامل داخلی با هدف ایجاد ثروت فراهم می­ سازد.

معاون برنامه ­ریزی و امور اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر افزود: روناک به صورت تخصصی اولین رویداد نوآورانه حوزه  کشاورزی در سطح کشور خواهد بود که توسط سازمان اقتصادی کوثر برگزار می ­شود.

لازم به ذکر است در این رویداد 127 طرح و ایده در حوزه­ های مختلف کشاورزی، دامپروری، طیور و آبزیان توسط واحدهای نوآور مستقر در مراکز نوآوری و پارک های علم وفناوری ارائه و طی دو مرحله داوری توسط 3 گروه از متخصصان حوزه­ های مختلف انجام شد. در نهایت 40 طرح منتخب به رویداد روناک فرا خوانده شدند و از این تعداد 7 طرح برتر بر اساس نظر داوران و نیاز سرمایه گذاران و شرکت­ های تابعه سازمان اقتصادی کوثر در حضور مدیران ارشد شرکت های تابعه گروه کشاورزی به ارائه طرح خود می­ پردازند تا بر این اساس نسبت به جذب سرمایه و تجاری ­سازی ایده خود مشارکت بُرد - بُرد را برای طرفین به همراه داشته باشد.

رویداد روناک با هدف شناسایی سیستماتیک ایده ­ها و طرح­ هایی است که در حوزه کشاورزی برای رسیدن به اهداف تجاري­ سازي و توليد ثروت و توسعه بخش کشاورزی با حمايت از نوآوري و خلاقيت و توسعه اقتصاد دانش ­بنيان در بخش کشاورزی و رونق اقتصاد محلي مبتني بر فناوري و توسعه كارآفريني با حمایت از ایجاد واحدهاي كوچك و متوسط دانش‌بنیان و فناور فعال در زمينه‌هاي كشاورزي، برگزار خواهد شد./

آخرین اخبار

مشارکت بیش از 334 هزار و 310 نفری خریداران در عرضه اولیه سهام " زماهان " به عنوان سومین شرکت عرضه شده سازمان اقتصادی کوثر در بازار سرمایه

مشارکت بیش از 336 هزار نفری خریداران در عرضه اولیه سهام " بزاگرس " به عنوان دومین شرکت عرضه شده سازمان اقتصادی کوثر در بازار سرمایه

در دیدار استاندار اردبیل با مدیرعامل سازمان توافق شد؛ سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر در استان اردبیل

زیارت قبور شهدای گمنام و کوه نوردی به مناسبت هفته بزرگداشت شهدا 23 اسفند ماه 97

۲۷ اسفند ماه ۹۷ عرضه اولیه سهام شرکت مجتمع تولیدی گوشت مرغ ماهان " زماهان ۱ " در راستای مردمی کردن اقتصاد، شفافیت در عملکرد و نظارت عمومی

نکاتی برای راهی نور شدن

26 اسفند ماه 97 عرضه اولیه 5 درصد از سهام 3 هزار میلیارد ریالی نیروگاه زاگرس کوثر " بزاگرس 1 " در بازار سرمایه

امروز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، یعنی خودباوری و باور به " ما می توانیم "

گزارش تصویری آئین تکریم روز بزرگداشت شهدا - 22 اسفند ماه 1397

گزارش تصویری تجدید میثاق مدیران و کارکنان سازمان اقتصادی کوثر با آرمان های امام راحل (قدس سره)

پربازدیدترین اخبار