بنیاد شهید و امور ایثارگران / بیانات
شنبه   ۲۴ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۱
دسته بندی: / بیانات
کد خبر: ۹۵۱
تعداد بازدید: ۵۵۵۶

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی صبح روز پنج‌شنبه 22 آذرماه در سفر به شهرستان فریمان استان خراسان رضوی مدرن‌ترین و مجهزترین مزرعه پرورش مرغ مادر گوشتی در شرق کشور را افتتاح کرد.

معاون رییس جمهور در این مراسم شهید مطهری را که در منطقه فریمان رشد کرد آبرو و فخر اسلام و ایران خواند و گفت: دیدار با ایثارگران در صدر برنامه‌های سفر به استان‌ها است و این دیدارها توصیه مقام معظم رهبری است و باید مورد توجه همه مسئولان نظام باشد.

وی با بیان این که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید به این انقلاب به عنوان پدیده‌ای نوین در عصر معاصر بپردازیم، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه‌های متعدد دشمنان از جمله ترورهای گسترده، جنگ تحمیلی و تحریم‌های اقتصادی و انواع دیگر دسیسه‌های دشمنان ادامه داشته و ایران اسلامی همواره باید خود را آماده نگه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران را یادآور شد و گفت: امروز نیز مانند روزهای دفاع مقدس باید همه در هر موقعیتی که هستند به میدان بیایند و هر قدمی که می‌توانند برای مبارزه در این جنگ تمام عیار بردارند تا از این وضعیت پیروزمندانه عبور کنیم.

نماینده ولی فقیه در بنیاد با اشاره به مأموریت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: اگر چه بنیاد وظایف مختلفی در حوزه فرهنگی و خدمت به ایثارگران به عهده دارد، ولی از طریق سازمان اقتصادی کوثر نیز برخی اهداف خود را دنبال می‌کند و از جمله در پروژه اخیر ظرفیت‌های خوبی برای اشتغال ایثارگران فراهم شده است.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی تأکید کرد: فعالیت های سازمان اقتصادی کوثر در راستای خدمت به تولید و اشتغال کشور می باشد و اقدامات این سازمان و از جمله در پروژه اخیر ۵۵ هزار قطعه ای پرورش و تولید مرغ مادر گوشتی، در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و مصداق عینی تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی صورت گرفته و ظرفیت‌های خوبی برای اشتغال ایثارگران فراهم شده است.

معاون رییس جمهور با اشاره به نرخ بیکاری بیش از 12 درصدی در کشور و نرخ حدود 4 درصدی میان ایثارگران گفت: بسیاری از ایثارگران در بنیاد و سازمان‌های تابعه مشغول خدمت هستند و علاوه بر این که در سال‌های اخیر تاکید بر عدم استفاده از بازنشستگان بوده است بسیاری از ماموران به خدمت نیز از بنیاد ترخیص شده و به سازمان‌های خود بازگشته‌اند تا زمینه اشتغال تعداد بیشتری از ایثارگران فراهم شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در گفت‌وگو با خبرنگار صدا و سیما به بیان ویژگی‌های مردم فریمان پرداخت و گفت: دیدار با ایثارگران از اهداف مهم سفر به منطقه فریمان است و البته افتتاح طرحی که در این منطقه کمتر توسعه یافته توسط سازمان اقتصادی کوثر احداث شده است از برنامه‌های این سفر بوده و در این مجموعه تعدادی از ایثارگران و فرزندان جویای کار آنها مشغول کار خواهند شد.

گفتنی است، مزرعه ۵۵ هزار قطعه‌ای پرورش و تولید مرغ مادر گوشتی که قابلیت تولید 7/5 میلیون قطعه جوجه یک روزه گوشتی در یک دوره کامل را دارد در منطقه کمتر توسعه یافته روستای قنداب از توابع شهرستان فریمان در استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

این پروژه که ۶۰ هکتار مساحت دارد، امکان اشتغال آفرینی بیش از ۵۵ نفر به صورت مستقیم و بیش از ۱۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم را دارا می‌باشد.

مدرن‌ترین و مجهزترین مزرعه پرورش مرغ مادر گوشتی در شرق کشور که با سرمایه‌ای بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ريال و با مشارکت بانک کشاورزی از ابتدای سال ۹۵ آغاز شد امروز به بهره‌برداری رسید.

پروژه مذکور متعلق به زنجیره شمال شرق کشور از شرکت‌های تابعه گروه سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر وابسته به سازمان اقتصادی کوثر است که در سال حمایت از کالای ایرانی و در راستای تحقق اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته کشور به بهره‌برداری رسید.

سخنرانی مجید صنعتگر مدیرعامل زنجیره شرق کشور، محمد رضا اسکندری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، نمایش کلیپی از قسمت‌های مختلف این پروژه از دیگر برنامه‌های این آیین افتتاحیه بود.

این مراسم، با حضور قربان میرزایی سرپرست استانداری خراسان رضوی، سید منصور میر مرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام حسین معصومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی، عباسعلی صفایی فرماندار فریمان و جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران برگزار شد.

انتهای پیام/

 

آخرین اخبار

مشارکت بیش از 334 هزار و 310 نفری خریداران در عرضه اولیه سهام " زماهان " به عنوان سومین شرکت عرضه شده سازمان اقتصادی کوثر در بازار سرمایه

مشارکت بیش از 336 هزار نفری خریداران در عرضه اولیه سهام " بزاگرس " به عنوان دومین شرکت عرضه شده سازمان اقتصادی کوثر در بازار سرمایه

در دیدار استاندار اردبیل با مدیرعامل سازمان توافق شد؛ سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر در استان اردبیل

زیارت قبور شهدای گمنام و کوه نوردی به مناسبت هفته بزرگداشت شهدا 23 اسفند ماه 97

۲۷ اسفند ماه ۹۷ عرضه اولیه سهام شرکت مجتمع تولیدی گوشت مرغ ماهان " زماهان ۱ " در راستای مردمی کردن اقتصاد، شفافیت در عملکرد و نظارت عمومی

نکاتی برای راهی نور شدن

26 اسفند ماه 97 عرضه اولیه 5 درصد از سهام 3 هزار میلیارد ریالی نیروگاه زاگرس کوثر " بزاگرس 1 " در بازار سرمایه

امروز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، یعنی خودباوری و باور به " ما می توانیم "

گزارش تصویری آئین تکریم روز بزرگداشت شهدا - 22 اسفند ماه 1397

گزارش تصویری تجدید میثاق مدیران و کارکنان سازمان اقتصادی کوثر با آرمان های امام راحل (قدس سره)

پربازدیدترین اخبار