اخبار ستادی / گزارش ویژه
شنبه   ۲۴ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۵
کد خبر: ۹۵۲
تعداد بازدید: ۵۵۳۴

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر محمدرضا اسکندری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در حاشیه آئین افتتاح پروژه مزرعه ۵۵ هزار قطعه ای پرورش و تولید مرغ مادر گوشتی در منطقه کمتر توسعه یافته روستای قنداب از توابع شهرستان فریمان در استان خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگاران گفت: سازمان اقتصادی کوثر در زمینه های مختلف تولیدی فعالیت می کند که بخش عمده ای از آن در بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به فعالیت های سازمان در بخش کشاورزی، گفت: حوزه گوشت سفید (مرغ و ماهی) یکی از تولیدات بخش کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر است که غالباً مجموعه های تولیدی آن بر پایه استفاده از ظرفیت های داخلی کشور می باشد، چه در مورد بهره برداری از سرمایه انسانی که نیروهای علمی، پرتوان و جوان هستند و چه در ساخت تجهیزات.

اسکندری تصریح کرد: همکاران ما در سازمان آن چه را که در کشور بشود تولید کرد را یا طراحی و تولید می کنند و یا این که از ظرفیت های مردمی که در تولید فعال اند، بهره می برند.

وی اظهار داشت: در سه سال اخیر پروژه های مختلفی را در زمینه مرغ گوشتی، مرغ تخمگذار و آبزی پروری در کشور به بهره برداری رسانده ایم که امروز مجموعه فریمان را در قالب زنجیره تولید گوشت مرغ در استان خراسان رضوی افتتاح شد.

مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر ادامه داد: در آینده نزدیک پروژه ای بزرگ و منحصر به فردی در زمینه مرغ تخمگذار در کشور آماده افتتاح و بهره برداری در استان زنجان می باشد.

اسکندری تاکید کرد: همه این پروژه ها مصداق هایی از اقتصاد مقاومتی با تکیه بر ظرفیت های داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت علمی موجود در زمینه های مختلف در داخل کشور است.

وی با بیان این که پروژه فریمان با اعتبار حدود ۱۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده، گفت: ۱۲ میلیارد تومان آن، آورده سازمان و ۶ میلیارد تومان مابقی نیز تسهیلاتی از بانک کشاورزی است که باید از همکاری های بسیار خوبی که آن بانک با سازمان در کل کشور داشته، تشکر کنم.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر یاد آور شد: ارزش روز این مجموعه و تجهیزاتی که در آن بکار رفته، حدود ۳۵۰ میلیارد ریال است؛ یعنی اگر امروز می خواستیم در این پروژه سرمایه گذاری کنیم، قطعاً بیشتر از ۳۵۰ میلیارد ریال می بایست هزینه می کردیم، اما خوشبختانه این مزرعه که زنجیره تولید مرغ را در استان خراسان رضوی تکمیل می کند با ۱۸۰ میلیارد ریال تمام شده است.

اسکندری اظهار داشت: در حوزه تولیدات کشاورزی باید یادآور شد که مجموعه اجداد سازمان در کشور که پایه مرغ است، حرف اول را می زند، به طوری که تولید و حفظ یک جوجه از مجموعه اجداد معادل است با تولید ۱۳ تن گوشت مرغ و سپس مجموعه های تولیدی مرغ مادر در سازمان اقتصادی کوثر است که به طور مثال تولیدات پروژه افتتاح شده امروز یعنی مزرعه ۵۵ هزار قطعه ای پرورش و تولید مرغ مادر گوشتی فریمان معادل است با تولید سالانه ۵ / ۷ تن قطعه جوجه گوشتی یعنی ۱۵ هزار تن گوشت مرغ و با آغاز به کار این پروژه ظرفیت جدیدی به تولید کشور اضافه شده است.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در پایان گفت: سازمان اقتصادی کوثر در زمینه های مختلف معادن، برق و الکترونیک و دیگر حوزه های اقتصادی فعالیت می کند که همه اقدامات آن ها مصداق اقتصاد مقاومتی است زیرا که به خودکفایی کشور کمک می کنند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار

نشست صمیمی تولیدکنندگان جوجه یک روزه تخم گذار کشور با رییس سازمان دامپزشکی کشور در دفتر شرکت مرغک

شرکت مرغک، بزرگترین تولید کننده جوجه تخمگذار تجارتی در ایران

گام های سلوک

تبیین و تشریح رسالت و برنامه های آتی مؤسسه توسعه کسب و کار رویش کوثر در گفتگو با یاسر عبدی فرزند شهید و مدیرعامل مؤسسه

دیدار با خانواده محترم شهید جاویدالاثر صحبت‌الله‌خدادادی 18 دی‌ماه 1397

تشریح آخرین فعالیت ها و پروژه های در دست اقدام شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر در گفت و گو با محمد جعفری، فرزند شهید و مدیرعامل شرکت

اعتقاد و اعتماد مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر به جوانان و فرزندان شهدا، عامل اصلی موفقیت در تبدیل شرکت کشت و صنعت خاوردشت به مجموعه ای سودده با آینده ای روشن

تلاش برای بومی سازی قطعات، گامی مهم در راستای اقتصاد مقاومتی و ما می توانیم در شرکت خوراک دام پارس

آنچه بودیم و آنچه هستیم

دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران (برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب تا آبان ماه 97) ‎

پربازدیدترین اخبار