اخبار ستادی / گزارش ویژه
شنبه   ۱۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۰
کد خبر: ۱۲۱۹
تعداد بازدید: ۳۱۶۶
جواد وکیلی، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی سازمان:

توانمندسازی، مشاوره، هدایت مهارتی و کارآفرینی جامعه ایثارگر در جهت حرکت به سمت اشتغال پایدار، به عنوان رسالت سازمان اقتصادی کوثر در نقش معین اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی

پس از امضای تفاهم نامه معین اقتصادی ایثارگران با مسئولیت سازمان اقتصادی کوثر (وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران) موضوعات و مسائل جنبه عملیاتی به خود گرفت
۱۰ هزار نفر از جامعه ایثارگران خراسان رضوی فاقد شغل هستند
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: تعداد افراد فاقد شغل زیر پوشش این بنیاد در استان حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر است که همه این افراد با ذکر مشخصات شناسایی شده اند.

حجت‌الاسلام حسین معصومی روز پنجشنبه در نشستی با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با موضوع معین اقتصادی ایثارگران افزود: پس از امضای تفاهم نامه معین اقتصادی ایثارگران با مسئولیت سازمان اقتصادی کوثر (وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران) موضوعات و مسائل جنبه عملیاتی به خود گرفت و در همین راستا دو شهرستان به صورت آزمایشی توسط سازمان اقتصادی کوثر انتخاب شدند تا فعالیت‌های این مجموعه در آن‌ها انجام شود.

وی ادامه داد: در شهرستان‌ها شورای هماهنگی ایثارگران با محور پیگیری اشتغال ایثارگران ایجاد شده است و فرمانداران شهرستان‌ها نیز به تحقق این هدف اهتمام ویژه‌ای دارند.

معصومی افزود: سازمان اقتصادی کوثر به عنوان معین اقتصادی به طور مشخص به مبحث توانمندسازی ایثارگران و خانواده شهدا ورود پیدا کرده است و امید است حرکتی که آغاز شده به انجام خدمات اجتماعی شایسته‌ای برای جامعه ایثارگران بینجامد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: در راستای پیاده سازی مدل مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی در خراسان رضوی، سه هزار و ۵۰۰ طرح مطالعاتی به منظور ایجاد کسب و کار‌های روستایی در این استان شناسایی شده و از این میان دو هزار طرح نیز آماده است تا در اختیار معین‌های اقتصادی قرار گیرد.

علی رسولیان افزود: معین‌های اقتصادی به عنوان مجاهدان عرصه توسعه، داوطلبانه پا به این عرصه گذاشته اند و ما را در مسیر تحقق مثلث توسعه اقتصادی- فرهنگی استان همراهی می‌کنند و خوشبختانه پیاده سازی این الگو با هم افزایی و همکاری اضلاع مثلث اقتصادی آغاز شده و امید است در چارچوب این الگو، مناطق محروم استان به توسعه مطلوبی دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: استانداری خراسان رضوی نیز در جهت همکاری و تعامل با معین‌های اقتصادی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و بخشداران و فرمانداران نیز در این فرایند یاری‌رسان معین‌های اقتصادی خواهند بود و جلساتی را بر حسب نیاز معین‌های اقتصادی برگزار خواهند کرد.

رسولیان گفت: سازمان اقتصادی کوثر در حوزه کشاورزی و طیور ظرفیت‌های گسترده‌ای در استان دارد و این سازمان در حوزه تامین نهاده‌ها و خرید طیور توانمندی‌های بسیاری دارد و به طور قطع این مولفه می‌تواند اتفاقات بسیاری را در مسیر تحقق برنامه‌های توسعه‌ای رقم بزند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر نیز در این نشست گفت: پیرو تفاهم نامه‌ای که سازمان اقتصادی کوثر با استاندار خراسان رضوی به امضا رساند این مجموعه به عنوان معین اقتصاد مقاومتی استان با رسالت توانمندسازی، مشاوره، هدایت مهارتی و کارآفرینی جامعه ایثارگر در جهت حرکت به سمت اشتغال پایدار مشخص شد.

جواد وکیلی افزود: در گام نخست مقرر شده است تا تمرکز بر ایثارگران و خانواده شهدای مقیم روستا‌ها باشد و در همین راستا چند روستا در بخش سرولایت نیشابور و فریمان به عنوان روستا‌های آزمایشی مشخص شده اند و بررسی‌هایی در این راستا انجام گرفت تا نقاط ضعف و قوت مشخص شود.

وی ادامه داد: با هم افزایی به وجود آمده در بین دستگاه‌ها امید است تا طرح‌های آزمایشی به جمع بندی برسد و در صورت موفقیت آمیز بودن در بقیه شهرستان‌های استان با همان اولویت توانمندسازین جامعه ایثارگران تداوم یابد.

او اضافه کرد: در حال حاضر بنیاد شهید و امور ایثارگران ۵۰ روستا را به عنوان روستای آزمایشی در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی انتخاب کرده و برآورد اولیه ما برای طرح آزمایشی، توانمندسازی ۱۰۰ نفر از ایثارگران و فرزندان شهدا در بخش سرولایت نیشابور است.
 
انتهای پیام /
 
منبع: ایرنا
آخرین اخبار

تمرکز بر ایجاد زنجیره تولید، کاشت گیاهان دارویی و تولید داروی گیاهی بر مبنای ظرفیت زیست بومی کشور، راهبرد شرکت شیمی دارو کوثر

عرضه اولیه ۲۵ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری آوا نوین با نماد "وآوا" به عنوان پنجمین شرکت عرضه شده سازمان اقتصادی کوثر در بازار سرمایه

تأکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حل مشکلات اشتغال جامعه ایثارگری در دیدار مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با مدیرعامل شرکت کشت و صنعت شریف آباد

گزارش تصویری تسطیح ٧ هکتار به صورت پلکانی و ١٣ واحد مجزا، کشت کوجه فرنگی رقم چری (زیتونی) و شروع گُل دهی گلخانه هلیلان استان ایلام با توانمندی سرمایه انسانی شرکت پیشگامان کشاورزی کوثر کرمانشاه

تجهیز نخستین مرکز جامع کنترل و درمان سرطان ایران، خدمت رسانی در حوزه اورژانس به مناطق کمتر برخوردار و راه اندازی دپارتمان پذیرش بیماران بین الملل در بیمارستان خاتم الانبیا توسط شرکت تهران الکتریک

فیلم کامل گفتگوی مهندس محمد رضا اسکندری با برنامه سلام صبح بخیر - ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۸

مهنـدس اسـکندری در گفتـگو با برنـامـه سـلام صبـح بخیـر شبـکه سـوم سـیما تصـریح کـرد: مخـالفت با تشـکیل مجـدد وزارت بـازرگانی

مشارکت سازمان اقتصادی کوثر در طرح افزایش گوشت قرمز استان کردستان

ارسال ۲۴۰ عدد الکتروپمپ به کردستان

جایگاه ممتاز شرکت مرغک در تأمین تخم مرغ کشور

پربازدیدترین اخبار