سایر اخبار / سایر شرکت ها
چهارشنبه   ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۱
کد خبر: ۱۲۶۶
تعداد بازدید: ۸۴۸
در سفر استانی مقامات دولتی و مجلس:

افتتاح رسمی سیستم مدیا شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر توسط رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو

صبح دیروز در سفر استانی دو مقام مسئول به کرمانشاه به طور رسمی سیستم خنک کن هوای ورودی به کمپرسور واحد‌های گازی نیروگاه گازی زاگرس کوثر (مدیا) با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و رضا اردکانیان وزیر نیرو افتتاح شد. این طرح می‌تواند حدود ۳۲ مگاوات به ظرفیت قدرت عملی نیروگاه و همچنین به کنترل مصرف برق در تابستان و کاهش خاموشی کمک کند.
افتتاح رسمی سیستم مدیا شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر توسط رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو
 
به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر سیستم خنک کن هوای ورودی به کمپرسور واحد‌های گازی نیروگاه گازی زاگرس کوثر (مدیا) روز گذشته ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۸ با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، رضا اردکانیان ویزر نیرو، معاونین و مدیران آن وزارتخانه و مقامات استان کرمانشاه بصورت رسمی افتتاح گردید.

محمد جعفری اناری مدیرعامل شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر در آئین افتتاحیه¬ اظهار داشت این طرح اولین پروژه عملیاتی مدیا سال جاری در کشور است که در خرداد ماه به بهره¬برداری تجاری رسیده و نقش بسزایی در تأمین برق شبکه سراسری کشور خواهد داشت، بطوری که حدود ۳۲ مگاوات به ظرفیت قدرت عملی نیروگاه زاگرش کوثر در پیک بار افزوده خواهد شد.

جعفری پیش‌تر از بهره برداری این طرح در خرداد ماه سال جاری خبر داده بود. سیستم مدیا به زبان ساده یک کولر آبی بزرگ است که تبخیر آب باعث خنک کردن هوای ورودی به کمپرسور می‌شود که باعث شده تا ۲۰ درجه هوا را خنک شده و به دنبال آن ظرفیت افزایش می‌یابد. شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر با اجرای این پروژه توانسته تا ۱۵ درصد توان واحد‌ها رابالا ببرد که نقش مهمی در مدیریت مصرف برق در تابستان و کاهش میزان خاموشی‌ها دارد.
 
انتهای پیام /