سایر اخبار / کشاورزی
چهارشنبه   ۰۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۱
کد خبر: ۱۲۷۱
تعداد بازدید: ۲۶۷۵
بازدید مدیران شرکت روم سلکشن و مرکز اصلاح نژاد و ژنتیک کشور فرانسه از مزرعه دینور شرکت اجداد سپیدان کوثر
 
به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، "ژان لوک شوول" رئیس مرکز اصلاح نژاد و ژنتیک کشور فرانسه و "ژروم گو" رئیس شرکت روم سلکشن فرانسه برای بازدید از مزرعه دینور شرکت اجداد سپیدان کوثر به  استان کرمانشاه سفر کردند.

در این بازدید رئیس مرکز اصلاح نژاد و ژنتیک کشور فرانسه "ژان لوک شوول" و مدیرعامل شرکت روم سلکشن کشور فرانسه "ژروم گو"  به بیان شرایط دامپروری در ایران و نحوه فعالیت شرکت اجداد سپیدان کوثر پرداختند.

شوول رئیس مرکز اصلاح نژاد و ژنتیک کشور فرانسه افزود: از مزرعه کرمانشاه بازدید شد، محلی که برای ساخت این مزرعه در نظر گرفته شده مناسب و با تدبیر طراحی گردیده است. بر این اساس موضوع قابل توجه در این شرکت، هدفمند بودن فعالیت‌های انجام شده می‌باشد. ساختمان‌ها و موقعیت دام ها، آمار تولد، زایش، مرگ و میر دام‌ها کیفیت پرورش و سلامت دام‌ها نشانگر مدیریت قوی و تصمیمات شایسته آن مجموعه است.

چشم انداز سپیدان کوثر در صنعت دامپروری

ژروم گو مدیرعامل شرکت روم سلکشن کشور فرانسه بیان کرد: با مذاکرات صورت گرفته، نژاد‌های برتر را در مرکز اصلاح نژاد ایران به ثبت رساندیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های  مزرعه دینور شرکت سپیدان ادامه داد: در ابتدای آشنایی با پروژه کرمانشاه، آنجا زمین خالی بود. اما امروز شاهد دام‌ها و ساختمان‌های متعدد هستیم که اکنون در مرحله تولید قرار گرفته است.

 نکته قابل توجه در نظر داشتن چشم انداز بلند مدت به پروژه‌ها و به دست آوردن سهمی در بازار می‌باشد. همچنین انتخاب نژاد‌ها به گونه‌ای می‌باشد که توزیع آن میان دامداران کوچکتر مناسب خواهد بود و این می‌تواند پروژه‌ای ملی محسوب شود.

رئیس مرکز اصلاح نژاد گوسفند بلانش فرانسه با بیان افزایش همکاری با شرکت سپیدان اظهار داشت: شرکت اجداد سپیدان کوثر آینده‌ای بسیار درخشان در محصولات گوشتی پیش رو خواهد داشت، زیرا علم و تکنولوژی موجود در دامپروری در هر دو کشور مشترک و قابل توسعه می‌باشد.

ظرفیت غنی سپیدان برای صادرات دام

ژروم گو با اشاره به ویژگی‌های گوسفند نژاد بلانش مسیف سنترال گفت: این نوع نژاد چند منظوره می‌باشد که به طور میانگین می­توان گفت از نژاد‌های بومی ایران برتر است همچنین قابلیت تطبیق با شرایط آب و هوایی مورد نظر و مقاومت در برابر عوامل مختلف محیطی را دارد.

وی در مورد فعالیت و همکاری با شرکت اجداد سپیدان کوثر در موقعیت منطقه ایران تصریح کرد: با استفاده از امکانات موجود در این شرکت، علاقه‌مند هستیم که دام‌ها از ایران به سایر کشور‌ها صادر شود و تمام منطقه را برای توزیع این دام در نظر خواهیم گرفت.

ژان لوک شوول با اشاره به پروژه اصلاح نژاد در ایران و مرکزیت این کشور در تامین دام منطقه گفت: پروژه مورد نظر، پروژه‌ای محیط زیستی، دامپروری، موفق و تأثیرگذاری در آینده می‌باشد؛ بنابراین اگر در پیشرفت این پروژه موفق بشویم، یقینا در آینده نزدیک این نژاد در منطقه گسترش می‌یابد و کمک می‌کند تا دامپروران در منطقه بومی خود درآمد قابل قبولی داشته باشند. زیرا این پروژه  به لحاظ اقتصادی مناطق محروم را فعال  می‌کند و اجازه می­دهد افراد ساکن در آن منطقه فعالیت اقتصادی خود را تثبیت کنند.

پاسخگویی عملی به نیاز‌های مناطق کمتر توسعه یافته

ژروم گو در خصوص پروژه اصلاح نژاد در ایران یادآور شد: این اقدام امری سخت و زمان بر می‌باشد، زیرا به وجود آوردن یک نژاد جدید، پروژه بزرگی است و هدف این است که این نژاد پاسخگوی نیاز جامعه دامپروری ایران باشد. هدف این پروژه صرفا تحقیقات علمی نیست و می‌بایست دام در شرایط روستایی و صنعتی قابل استفاده باشد و بازدهی مناسبی هم به دست آورده شود.

وی در پایان گفت: برای موفقیت در این پروژه می‌بایست تعدادی ابزار در اختیار این طرح قرار گیرد که امروز شرکت سپیدان امکانات مورد نیاز را دارا می‌باشد که در این راستا قابلیت و توان همراهی در چنین پروژه‌ای را در این شرکت مشاهده می‌کنیم.
 
انتهای پیام/
 
آخرین اخبار

آمادگی همه جانبه گروه سرمایه گذاری معادن کوثر در مسیر تحقق محرکه اقتصادی بدون نفت

حمایت از زنجیره فولاد کشور با تشکیل کُنسرسیوم سنگ آهن گروه سرمایه گذاری معادن کوثر

ساخت نخستین الکتروموتور ضدانفجار کشور در شرکت جمکو

گزارش تصویری | دستاورد‌های شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر در رسانه بین المللی Press Tv

گزارش تصویری | نشست کمیته تخصصی پیشبرد پروژه‌های بهبود تعالی و پیشرفت کوثر با مدیران محترم تعالی شرکت‌های تابعه سازمان

راه اندازی کسب و کار مناسب با زیست بوم مناطق در اولویت فعالیت‌های موسسه رویش کوثر

تکریم و معارفه معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان اقتصادی کوثر

تقدیر رییس جمهوری از زحمات و خدمات حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در بنیاد شهید و امور ایثارگران

انتصاب سعید اوحدی به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران/ حکم صادره رئیس جمهور و تعیین ۳۴ اولویت عمومی و تخصصی بنیاد

گزارش تصویری | دستاوردهای شرکت جمکو در رسانه بین المللی Press Tv

ابتکار عمل متخصصان شرکت سیمکات در راستای مسئولیت اجتماعی مقابله با کرونا در سال جهش تولید

گام بلند متخصصان داخلی در تولید موتور‌های الکتریکی

گزارش تصویری | انعکاس خبری دستاورد‌های دانش بنیان شرکت تولیدی اجداد سپیدان کوثر در رسانه ملی

آئین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق زاگرس کوثر

برگزاری همایش مجازی شرکت‌های برتر کشاورزی با رویکرد جهش تولید

برگزاری نخستین همایش مجازی «جهش تولید» در سال جدید

برگزاری نخستین همایش مجازی جهش تولید در سال جدید

کوثر بندگی | ویژه برنامه ماه مبارک رمضان

اطلاع نگاشت | دولتمرد آمریکایی

نوسازی و زیبا سازی معابر شهری نظرآباد با سنگ فرش بتلند

پربازدیدترین اخبار