بازنشر / اقتصادی
شنبه   ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۸:۲۵
کد خبر: ۱۵۱۰
تعداد بازدید: ۳۷۵
معاون سازمان توسعه تجارت:

استفاده از ابزار‌های نوین بانکی و مالی به زودی عملیاتی می‌شود

ایسنا/فارس معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت گفت: به کارگیری ابزار‌های نوین بانکی و مالی در دستور کار قرار دارد و به زودی عملیاتی می‌شود.

فرهاد نوری عصر شنبه ۹ بهمن در آیین بزرگداشت بیست وپنجمین سالروز ملی صادرات در شیراز  با بیان اینکه رویکرد جدید دولت درباره توسعه تجارت متمرکز است، اظهار کرد: نقشه راه تجارت خارجی ترسیم شده و از سال بعد به صورت جدی‌تر اجرا می‌شود.

او با بیان اینکه دستورالعمل‌هایی برای تسهیل صادرات در خارج از کشور دنبال می‌شود، گفت: دیپلماسی اقتصادی و حضور در بازارهای بین‌المللی با کالاهای با ارزش افزوده بیشتر و در کشورهایی که صادرات در آن بهتر انجام شود، از جمله این دستورالعمل‌ها است.

معاون سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه در داخل کشور نیز سعی بر این است که بستر مناسب‌تری برای کسب و کار صادراتی ایجاد کند، افزود: ارتقا، بهبود تکنولوژی و افزایش کیفیت باید مورد پیگیری باشد تا کالای ایرانی با برند ویژه در بازارهای دنیا حضور پیدا کند.

نوری با بیان اینکه اجرای این سیاست‌ها نیاز به زمان بیشتری دارد، خاطرنشان کرد: در 10 ماه سال گذشته صادرات فزاینده بوده، قیمت هر تن کالای صادراتی رو به بهبود است و بازارهای بهتری در دسترسی قرار گرفتند.

استفاده از ابزارهای نوین بانکی و مالی به زودی عملیاتی می‌شود

توسعه صادرات به معنی اشتغال‌ پایدار است

معاون اتاق ایران نیز در این جلسه با بیان اینکه صادرات کارکردهای مختلف دارد که از جمله می‌توان به توزیع ثروت، رنگین شدن سفره مردم، صدور فرهنگ و تمدن اسلامی و ملی به دنیا، رونق اشتغال و تولید اشاره کرد، اظهار کرد: در سال‌های اخیر مهم‌ترین کارکرد صادرات کسب درامدهای ارزی دانسته‌اند اما در کشورهای دیگر صادرات را با ارزهای خود انجام می‌دهند در حالی که وقتی ما صادرات را با ریال انجام می‌شو به عنوان قاچاقچی با ما برخورد می‌کنند.

مظفر علیخانی، با بیان اینکه زمانی که در جنگ اقتصادی قرار داریم با سیاست‌ها و قوانین مختلف، صادرات و تولید را به چالش کشیده‌ایم، گفت: تحریم‌های داخلی بیش از تحریم‌های خارجی صادرات را به چالش کشیده است.

علیخانی با بیان اینکه شیب برگشت ارز به چرخه اقتصادی کشور بیش از گذشته است، افزود: در 9 ماهه به اندازه صادرات سال گذشته توانستیم صادرات را رشد دهیم.

او عنوان کرد: با وجود اقداماتی که انجام شده اما صادرکنندگان با مشکلاتی از جمله عدم دسترسی به مواد و کالا، بی‌ثباتی قیمت‌ها، بالا بودن قیمت مواد اولیه‌، نبود سردخانه و تجهیزات و از همه مهم‌تر مشکلات ناشی از تعهدات ارزی و تعلیق کارت‌های بازرگانی روبه‌رو هستند.

علیخانی با بیان اینکه نیازمند همدلی و همکاری هستیم، تصریح کرد: اتاق‌های بازرگانی، ایران و تعاون مشاور سه قوه هستند اما سیاست‌گذار نیستند و روز ملی صادرات باید روزی باشد که صادرکنندگان با مشکل مواجه نباشد، روزی که صادرکننده دغدغه بخشنامه‌های خلق‌الساعه نداشته باشد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از صادرکنندگان نمونه استانی و ملی فارس، قدردانی و تجلیل شد.

انتهای پیام/

بازنشر شده توسظ پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی کوثر

 

آخرین اخبار

اولویت؛ تلاش برای معیشت جامعه ایثارگری لرستان است

گزارش تصویری | آئین افتتاح پردیس جمکو در تهران

«جمکو» باید بِرند فرامنطقه‌ای و جهانی شود

درخشش «ما توانستیم» بر پیشانی سازمان اقتصادی کوثر

سعیدی اصل سرپرست به چین سامین شد

روز خوش روابط عمومی ها

گام جدید کارگروه هوشمندسازی برای عبور از روش‌های سنتی مبادلات

توسعه منابع انسانی در اولویت برنامه‌ریزی برای رشد سازمانی قرار دارد

حضور موفق سیمکات در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۳

برخی اخبار هلدینگ کشاورزی کوثر در روزهای اخیر

گزارش تصویری | تشکیل نشست کمیته تحول اداری

شفاعی سرپرست شرکت شهاب شد

روسیه؛ فرصتی برای عرضه محصولات سازمان اقتصادی کوثر

بهره‌گیری از هوش مصنوعی هدف غایی سازمان هوشمند کوثر

پیام تسلیت مدیرعامل سازمان خطاب به آقای محمود پاکدل

قهرمانی تیم رباتیک کوثر

جمکو به نمایشگاه می آید

حضور شهاب به اینوتکس

صدور امریه سرباز فناور

ضرورت گسترش فعالیت‌های اقتصادی در استان کرمان

پربازدیدترین اخبار