اخبار سازمان / گزارش ویژه
پنجشنبه   ۰۵ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۸
کد خبر: ۱۵۵۰
تعداد بازدید: ۳۸۵۲
بازدید معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از پروژه در حال تکمیل مرکز فرآوری و تولید فرآورده‌های غذایی زربال
 
به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر امروز پنجشنبه  ۵ اسفند ماه ۱۴۰۰، سید امیر قاضی هاشمی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از پروژه در حال تکمیل مرکز فرآوری و تولید فرآورده‌های غذایی زربال بازدید کرد.
 
در این بازدید، حجت الاسلام یوسفعلی شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، ناصر فخاری مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره سازمان اقتصادی کوثر و برخی مدیران ارشد سازمان و گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر نیز حضور داشتند.
 
همچنین مدیرعامل شرکت مرغ اجداد زربال درباره بخش های مختلف در حال تکمیل این پروژه توضیحاتی ارایه کرد. 

در کنار کشتارگاه احداث شده، پروژه تولید فرآورده‌های غذایی زربال در راستای تکمیل زنجیره تأمین و ایجاد ارزش افزوده در سرمایه‌های خانواده معزز شهدا در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

عملیات اجرایی ساخت کشتارگاه مرغ A+ و تجهیز سالن‌های قطعه بندی و فرآورده‌های گوشتی آن توسط شرکت مرغ اجداد زربال وابسته گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر در راستای تأمین امنیت غذایی و توسعه زنجیره تولید گوشت مرغ، از پاییز ۱۳۹۹ آغاز شد.

این کشتارگاه دارای بالاترین سطح گرید بهداشتی در ایران که با ظرفیت کشتار ۶۰۰۰ قطعه مرغ در ساعت در آینده‌ای نزدیک فعالیت خواهد کرد. تا به امروز شرکت توانسته سالن کشتارگاه و قطعه بندی آن را برای انجام تست‌های تولیدی آماده کند. پس از این دوره آزمایشی، سالن فرآورده‌های گوشتی و محوطه سازی آماده بهره برداری خواهد بود.

با توجه به ایفای نقش عمده و اثربخش سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران در عرصه بنیادی گوشت مرغ کشور و در راستای امیدافزایی به جامعه در جنگ اقتصادی، پروژه کشتارگاه مرغ A+ شرکت مرغ اجداد زربال با مساحتی بالغ بر ۲ هکتار و میزان اشتغال ۱۶۰ نفر به طور مستقیم که عمدتاً از جامعه ایثارگری هستند، در آینده شرایط را برای توسعه زنجیره تولید و تأمین گوشت سالم مرغ کشور فراهم می‌کند.

تلاش سازمان اقتصادی کوثر بر این بوده که پروژه کشتارگاه در منطقه‌ای سازگار با شرایط تولید و همچنین کمتر توسعه یافته ایجاد و راه اندازی شود که خوشبختانه، بخش چمستان شهرستان نور در کیلومتر دوازده جاده آمل این ظرفیت را دارا بود و طرح کشتارگاه در آن زیرسازی و بنا شد.

شرکت مرغ اجداد زربال دارای ظرفیت تولید ۱۰ میلیون قطعه مرغ مادر بوده که حدود ۷۰ درصد مرغ مادر کشور را تولید می‌کند. این شرکت برنامه تولید ۵۰ میلیون جوجه گوشتی، ۴۵ هزار تن گوشت مرغ و ۱۰۰ هزار تن دان را دارد که از جمله بزرگ‌ترین و کامل‌ترین زنجیره گوشت مرغ در کشور به حساب می‌آید.
 
انتهای پیام/ 
 
آخرین اخبار

تبریک مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر به مجتبی مدرس زاده

پیام تبریک مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر به مناسبت حلول نوروز و ماه رمضان

برگزاری مجمع عمومی شرکت کارخانجات پنبه و دانه‌های روغنی خراسان

سرپرست شرکت پیشگامان کشاورزی کوثر منصوب شد

اعمال تاثیر مثبت بر بازار، به مثابه مقابله با دشمن است

در آخرین جلسه شورای مدیران سازمان از کدام مدیران ستادی تقدیر شد؟

گزارش تصویری | مراسم معارفه سرپرست گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر

امضاء تفاهم نامه احداث کارخانه کاتد مس

پژمان امیدمقدمی مدیرکل دفتر هوشمندسازی و تحول اداری شد

هوشنگ احمدی سرصحرا مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت آوانوین شد

انتصاب عباس نیکچری به عنوان مدیر عامل شرکت سبدگردان فراز

انتصاب محمدرضا داورزنی به سمت مدیرکلی دفتر سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر

انتصاب ابراهیم غلامی به عنوان سرپرست شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر

تقدیر دکتر ناصر فخاری از مدیران عامل برگزیده در نشست پایان سال ۱۴۰۱ سازمان

تقدیر رییس قوه قضاییه از مدیریت جهادی مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر

بامک، خدمتی نو به خانواده شهدا و ایثارگران

در اقامه امر به معروف الگوی تعاملی مبنا باشد

نخستین بارانداز بازار مشترک کوثر (بامک) در تهران افتتاح خواهد شد

تاسیس انجمن صنفی موتورسازان ایران در هلدینگ صبا

در روز چهارم نمایشگاه مسئله‌محور سازمان اقتصادی کوثر چه گذشت؟ +فیلم

پربازدیدترین اخبار