بازنشر / اقتصادی
يکشنبه   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۴
کد خبر: ۱۵۶۷
تعداد بازدید: ۱۹۳

اهمیت هدف گذاری در مدیریت کسب و کارهای کوچک

برای اینکه یک کسب و کار بتواند به اوج بالندگی خود دست پیدا کند، باید مدیریت آن به صورت کاملا حرفه ای صورت بگیرد. بسیاری از کسب و کارها می خواهند سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، برای اینکه یک کسب و کار بتواند به اوج بالندگی خود دست پیدا کند، باید مدیریت آن به صورت کاملاً حرفه‌ای صورت بگیرد. به طور قطع بسیاری از کسب و کارها به دنبال آن هستند که سهم بیشتری از بازار مصرف کنندگان را به خود اختصاص دهند. برای رسیدن به چنین جایگاهی باید هدف گذاری مدیران کسب و کار به صورت کاملاً حرفه‌ای صورت بگیرد. میثم شکری ساز به عنوان یکی از کارآفرینان موفق به صورت ویژه بر لزوم داشتن هدف در کسب و کار تاکید دارد و خود نیز از این اصل برای موفقیت خویش بهره برده است.

چرا هدف گذاری در کسب و کار اهمیت بالایی دارد؟

شروع یک کسب و کار جدید چالش‌های خاص خودش را دارد و مدیر آن باید مهارت‌های مختلفی برای اداره کردن شرایط موجود داشته باشد. یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در مدیریت کسب و کار در نظر گرفت هدف گذاری است. چنانچه یک بیزینس دارای هدف مشخصی نباشد، مسلماً نمی‌تواند رشد زیادی را هم تجربه کند. از همین جهت به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً برای ایجاد اهداف درست زمان صرف کنید. به صورت کلی ایجاد اهداف مختلف نیازمند برنامه ریزی درست و هدفمند است.

زمانی که شما هدف گذاری خود را به درستی صورت می‌دهید، راه رسیدن به موفقیت‌های بیشتر برای شما باز خواهد شد. مورد دیگری که در این بین اهمیت پیدا می‌کند یادگیری روش درست هدف گذاری است. متاسفانه بسیاری از مدیران کسب و کار آگاهی لازم در این مورد را ندارند و به طور قطع کسب و کار آنها با آسیب زیادی روبرو خواهد شد. از همین رو میثم شکری ساز که یکی از کارآفرینان موفق ایرانی است، آموزش اصول هدفگذاری را دنبال می‌کند. به طور قطع اگر شما آموزش‌های این فرد بزرگ را جدی بگیرید، نتایج ایجاد شده برای شما هم فوق العاده خواهد بود.

لزوم هدف گذاری زمان بندی شده

برای اینکه مدیر کسب و کار بتواند شرایط خود را به درستی مدیریت کند، باید حتماً در هدف‌های خود فاکتور زمان را هم در نظر داشته باشد. برای اینکه شما بتوانید میزان فروش خود را به یک سطح خاص برسانید، در ابتدا باید زمان مخصوصی برای رسیدن به آن مشخص کنید. به طور مثال رسیدن به فروش ۵ میلیاردی ممکن است در بازه زمانی ۶ ماهه عالی باشد ولی این آمار در طول یکسال نتیجه قابل قبولی نباشد.

به همین جهت برای تمامی هدف‌هایی که در کسب و کار تعیین می‌کنید عامل مهم و تاثیر گذار زمان را فراموش نکنید. به صورت کلی اهداف به شکل کوتاه مدت و بلند مدت ترسیم خواهند شد.

بدون شک اگر شما بتوانید که به اهداف کوتاه مدت خود دست پیدا کنید، شرایط برای رسیدن به اهداف بلندمدت نیز فراهم خواهد شد. برای اینکه بتوانید در عرصه کارآفرینی بدرخشید، چاره‌ای جز این نخواهید داشت که زمان بندی کردن اهداف را یاد بگیرید. دکتر میثم شکری ساز نیز تاکید ویژه ای بر پارامتر زمان دارند و آن را عامل بسیار مهمی برای رسیدن به موفقیت می‌دانند. با توجه به جایگاه و اهمیت بالای زمان در تعیین اهداف، حتماً تمرکز خود را بر روی این امر اختصاص دهید تا به آن تسلط کافی پیدا کنید.

اهمیت هدف گذاری در مدیریت کسب و کارهای کوچک

 

نحوه تعیین هدف برای مدیران کسب و کار

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که هر مدیری باید آن را داشته باشد، ترسیم هدف‌های درست است. ایجاد اهداف مختلف و مدیریت کردن آنها نیاز به مهارت زیادی دارد که باید آگاهی خود را در این مورد تا جایی که امکان دارد بالا ببرید. نوشتن هدف برای کسب و کار نیز اصول خاص خودش را دارد که فرد باید این موارد به صورت ویژه بیاموزد. با توجه به وضعیت خاصی که در کسب وکار وجود دارد، عدم ترسیم درست اهداف می‌تواند شما را به نابودی بکشاند. بعضی از مدیران برای تعیین هدف خود محافظه کارانه عمل می‌کنند.

به یاد داشته باشید که هدف‌های محافظه کارانه آسیب‌های متعددی به شما می‌زند و شرایط را برای شما سخت خواهد کرد. در این حالت شما انگیزه کافی برای حرکت را نخواهید داشت و کسب و کار شما به حالت سکون باقی می‌ماند. از طرفی برخی دیگر از مدیران نیز اهداف رویاپردازانه تعیین می‌کنند که این مورد نیز به آنها آسیب وارد می‌کند.

با توجه به اینکه هدف در این حالت دور از دسترس فرد است، میزان اقدام و عمل کسب و کار را کاهش خواهد داد. به نظر میثم شکری ساز، هدف باید جامعیت داشته باشد و به شکل واقع بینانه تعریف شود. مسلماً در چنین وضعیتی می‌توانید از کسب و کار خود را رشد دهید و به موفقیت برسید.

چرا باید اهداف کسب و کار نوشته شود؟

یکی از مهم‌ترین قدم‌هایی که باید برای رسیدن به موفقیت بردارید این است حتماً باید اهداف کسب و کار به شکل مکتوب دربیایند. اگر شما اهداف را فقط در ذهن خود داشته باشید، کمتر آن را جدی می‌گیرید و احتمال فراموش کردن آن نیز وجود دارد. از همین رو بهتر است که تمامی هدف‌های مربوط به کسب و کار خود را یادداشت کنید تا احتمال رسیدن به آنها افزایش پیدا کند.

زمانی که شما اهداف خود را بر روی کاغذ می‌آورید، در واقع به آن عینیت می‌بخشید و این انرژی در کسب و کار شما نیز جریان پیدا می‌کند. دکتر میثم شکری ساز به صورت ویژه بر لزوم نوشتن اهداف تاکید می‌کند و خود نیز برای مدیریت کسب و کارهای خود از این بستر استفاده می‌برد.

سخن پایانی

هدف گذاری در مدیریت کسب و کار یک اصل بسیار مهم و حیاتی است که باید به بهترین شکل ممکن آن را انجام داد. خوشبختانه میثم شکری ساز به شکل دقیق آموزش نحوه هدف گذاری را در اختیار مدیران کسب و کار قرار می‌دهد تا آنها نیز بتوانند از این فرصت ویژه به نفع خود استفاده کنند. مسلماً با یادگیری درست و حرفه‌ای هدف گذاری، قادر خواهید بود که مراحل موفقیت را به راحتی پشت سر بگذارید. سعی کنید از آموزش‌های میثم شکری ساز نهایت استفاده ممکن را ببرید تا شما هم به موفقیت دست پیدا کنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

آخرین اخبار

یاد آزادی و مقاومت با هوای زنده خرمشهر در سازمان

کاهش ۶۳ درصدی خروج پول از بورس/امیدواری برای بازگشت روز‌های سبز بورس

اطلاع نگاشت | در صف مقدم تولید

حذف موانع بانکی برای اختصاص تسهیلات به مرغداران و دامداران

نیمی از ارزش بازار فرابورس در اختیار بازار دوم

طرح‌های فناورانه برای افزایش انرژی‌های پاک حمایت می‌شوند

تسهیلات و معافیت‌های گمرکی و مالیاتی برای دانش بنیان‌ها

کارت‌های سوخت المثنی، یک تا دو ماه آینده به دست مردم می‌رسد

میزبانی بورس کالا از عرضه ۳۰۶ هزار تن انواع محصول

اجرای درست هدفمندی یارانه می‌تواند فاصله طبقاتی را کاهش دهد

روز‌های خوب بورس پس از اصلاح ارز ۴۲۰۰/ تاثیر حذف ارز ترجیحی بر صنایع دارویی و زراعی و غذایی

برگزاری نخستین گردهمایی روابط عمومی‌های ستاد و شرکت‌های تابعه سازمان اقتصادی کوثر

خدمات الکترونیکی کارکنان | سامانه مدیریت زیرساخت فناوری اطلاعات سازمان

حضور جمکو در نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

پیام تسلیت مدیرعامل سازمان خطاب به دکتر ایروانی

اطلاع نگاشت | فهم منظومه‌ای قدرت

انتشار فیلم معرفی نیروگاه خورشیدی ۵ مگاواتی سفید دشت در روز ملی صنعت برق

مدیران جدید گروه صنعت صبا کوثر و شرکت نیروگاه زاگرس کوثر منصوب شدند

پیشرفت ۶۵ درصدی بزرگترین گلخانه هیدروپونیک غرب کشور در اسلام‌آبادغرب

نخستین جلسه هماهنگی مدیران حوزه فناوری اطلاعات سازمان و شرکت‌های تابعه برگزار شد

پربازدیدترین اخبار