اخبار سازمان / گزارش ویژه
يکشنبه   ۲۹ آبان ۱۴۰۱ / ۱۹:۰۸
کد خبر: ۱۸۴۰
تعداد بازدید: ۸۶۷
دکتر حسینی در جمع مدیران سازمان اقتصادی کوثر:

بنگاه های اقتصادی رسالت سنگینی برای افزایش تولیدات و امید آفرینی در جامعه بر عهده دارند

دکتر ناصر فخاری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر امروز یکشنبه ۲۹ آبان ماه ۱۴۰۱ میزبان دکتر سید محمد حسینی معاون رئیس جمهور در امور مجلس بود که در این دیدار توانائی‌ها و دستاورد‌های سازمان معرفی و برخی چالش‌ها و موانع بخش تولید و بازرگانی شرکت‌های تابعه نیز بیان شد.

بنگاه های اقتصادی رسالت سنگینی برای افزایش تولیدات و امید آفرینی در جامعه بر عهده دارند

 

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر امروز یکشنبه ۲۹ آبان ماه ۱۴۰۱ نشست صمیمانه دکتر سید محمد حسینی معاون رئیس جمهور در امور مجلس با دکتر ناصر فخاری مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره و معاونین سازمان و برخی مدیران عامل هلدینگ ها و شرکت‌های تابعه در محل ستاد سازمان اقتصادی کوثر برگزار شد.


ناصر فخاری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در ابتدای این نشست ضمن عرض خوش آمد و معرفی فعالیت‌های سازمان در حوزه‌های مختلف کسب و کاری، توانائی‌ها و دستاورد‌های مهم و اثر بخش سازمان در اقتصاد کشور را شرح داد.


وی تصریح کرد: سازمان اقتصادی کوثر، بزرگترین مجموعه اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران است و با توجه به اینکه سهم اساسی و اثرگذار در امنیت غذایی کشور دارد، یکی از مهمترین و دشوارترین مأموریت‌های این مجموعه، تأمین بخشی از نیاز‌های معیشتی خانواده معزز شهدا و ایثارگران و نقش آفرینی مستمر و بی وقفه در تأمین نیاز سفره مردم است.

 

بنگاه های اقتصادی رسالت سنگینی برای افزایش تولیدات و امید آفرینی در جامعه بر عهده دارند


سید محمد حسینی معاون رئیس جمهور در ادامه این نشست، بنگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی و صنعتی را به حضور فعال در صحنه تولید و تقویت رونق اقتصادی فراخواند و گفت: در شرایطی که دشمنان با بکارگرفتن شگرد‌های مختلف بدنبال ایجاد وقفه و تعطیلی اجباری فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی هستند، بنگاه‌های اقتصادی وظیفه و رسالت سنگینی برای افزایش تولیدات و محصولات خود به منظور امید آفرینی در جامعه بر عهده دارند.

معاون رئیس جمهور در دیدار رئیس و مدیران عامل شرکت‌های زیرمجموعه سازمان اقتصادی کوثر، فعالیت‌های متنوع و گسترده سازمان در حوزه‌های مختلف اقتصادی را ارزشمند توصیف کرد و اظهارداشت: نتیجه زحمات سازمان اقتصادی کوثر از طرفی به نفع خانواده بزرگ شهدا و ایثارگران است و از طرف دیگر نیازمندی کشور در بخش‌های گوناگون را تامین می‌کند.

بنگاه های اقتصادی رسالت سنگینی برای افزایش تولیدات و امید آفرینی در جامعه بر عهده دارند


حسینی با اشاره به فعالیت‌های گسترده سازمان اقتصادی کوثر از کشاورزی تا نفت و انرژی و بهداشت و درمان گفت: بی تردید افزایش بازدهی در همه این حوزه‌ها نیازمند وجود هم افزایی و هماهنگی بین بخش‌های مختلف اجرایی است و چنانچه بخش نگری وجود داشته باشد بازدهی کار نیز کم خواهد بود از این رو رئیس جمهور همواره اعضای دولت را به حذف بروکراسی‌های زاید و همکاری کامل با یکدیگر و سایر نهاد‌ها و سازمان‌ها دعوت می‌کنند.

وی تشدید مشکلات اقتصادی مردم را از جمله اهداف اغتشاشات اخیر دانست و افزود: از جمله نتایج اغتشاشات می‌توان به ایجاد ناامنی در فضای عمومی کشور اشاره کرد و این وضعیت به اقتصاد کشور آسیب می‌زند چرا که سرمایه گذار تمایلی به حضور در فعالیت‌های اقتصادی نخواهد داشت و صنایع و خدمات مختلف از جمله گردشگری که در حال رونق گرفتن بود عملا تعطیل می‌شود و ایجاد اغتشاش را می‌توان در راستای ایجاد مانع در مسیر بهبود شرایط اقتصادی مردم تعریف کرد تا به زعم دشمنان در چنین شرایطی نارضایتی عمومی ایجاد شود.

بنگاه های اقتصادی رسالت سنگینی برای افزایش تولیدات و امید آفرینی در جامعه بر عهده دارند


معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت با تمام وجود و بی وقفه بدنبال گره گشایی از مشکلات مردم و جبران کمبود‌ها و کاستی‌های بجا مانده است و در این راستا بنگاه‌ها و شرکت‌های اقتصادی نیز وظیفه دارند حضور فعالی در صحنه تولید و نیز اطلاع رسانی از دستاوردها، فعالیت‌های نوآوارنه در راستای تولید و ایجاد اشتغال خود داشته باشند تا ضمن نقش بر آب شدن تلاش دشمنان برای القای فضای رکود در کشور، روحیه امید و سرزندگی در جامعه و بین مردم تقویت شود.

سید محمد حسینی تاکید کرد: با اهتمام و جدیتی که رئیس جمهور و دولتمردان در پیگیری امور و اجرای مصوبات دارند روند بهبود شرایط با سرعت بیشتری طی خواهد شد.

معاون رئیس جمهور گفت: در شرایط کنونی همه موظف هستیم با بیان واقعیت‌های موجود و اطلاع رسانی از دستاورد‌ها و پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف اقتصادی، امید به آینده روشن را در بین جوانان احیاء کنیم ضمن اینکه مدیران با تبیین موفقیت‌های شرکت‌های زیر مجموعه خود، باعث ایجاد آرامش خاطر در جامعه می‌شوند و دیگران نیز ترغیب می‌شوند که با روحیه بالاتری در این مسیر گام بردارند.

بنگاه های اقتصادی رسالت سنگینی برای افزایش تولیدات و امید آفرینی در جامعه بر عهده دارند


در این دیدار مدیران هلدینگ‌های کشاورزی، معادن، کوثر صبا، انرژی،  معین کوثر (عمران و ساختمان)، بازرگانی و نفت و گاز کوثر در سخنانی با ارایه گزارشی از فعالیت شرکت های تابعه سازمان اقتصادی کوثر، موانع و مشکلاتی که در مسیر اقداماتشان وجود دارد بویژه در زمینه دریافت تسهیلات بانکی، قوانین وروند اخذ مجوز‌های بازار سرمایه، همکاری وزارتخانه ها، ضرورت ثبات قوانین و کاهش بروکراسی‌های اداری را با معاون رئیس جمهور در میان گذاشتند و دکتر حسینی بر پیگیری موارد مطرح شده از سوی دستگاه‌های مربوطه تاکید کرد.

 

انتهای پیام/

 

آخرین اخبار

تسهیل حسابرسی هوشمند و مطلوب کشت و صنعت شریف آباد

داشبورد مدیریتی کلان شرکت‌های تابعه سازمان اقتصادی کوثر بزودی افتتاح خواهد شد

ورود رسمی «غدانه» به فرابورس

حکاک زاده سرپرست اداره کل کنترل‌های مالی و عملیاتی شد

غدانه، دوشنبه ۳ بهمن عرضه می‌شود

خط تولید، کیفیت، تنوع محصول از مزیت های شرکت پنبه دانه های روغنی خراسان

تقدیر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید از سازمان در خدمت رسانی به جامعه هدف

کارخانجات پنبه و دانه‌های روغنی خراسان امروز معرفی شد

پیام تسلیت مدیرعامل سازمان در پی درگذشت فرزند آقای آقامیری

فیلم | خروج از زیان و سوددهی شیمی دارو کوثر در ۱۴۰۱

غدانه در فرابورس ایران معارفه می‌شود

فیلم | مستند جمکو در برنامه «برای ایران» از شبکه ۱ سیما

استاندارد‌های تعالی در رفتار مدیران شرکت‌ها نهادینه شود

آلهاشم، سرپرست اداره کل پشتیبانی و املاک سازمان شد

یادواره می‌گیریم که از شهداء یاد بگیریم

بزرگداشت سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در سازمان

گزارش تصویری | برگزاری مراسم و برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی

برگزاری نشست‌های تعالی سازمان به میزبانی سه شرکت

انتصاب پروفسور ساسان مهرانی به عنوان مشاور حسابداری و حسابرسی

ماجرای برج های دوقلوی ۳۰ طبقه‌ای در خرم‌آباد چه بود/ شهرداری خرم آباد نگاه سیاسی دارد

پربازدیدترین اخبار