اخبار سازمان / گزارش ویژه
يکشنبه   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ / ۰۱:۲۰
کد خبر: ۱۸۹۶
تعداد بازدید: ۱۸۰۸
با حضور رئیس بنیاد شهید صورت گرفت؛

آغاز ساخت مجتمع مسکونی نجم در مشهد

عملیات اجرایی مجتمع مسکونی نجم به ظرفیت ۸۰۰ واحد طی مراسمی با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در منطقه فدائیان اسلام مشهد آغاز شد.

آغاز ساخت مجتمع مسکونی نجم در مشهد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در آغاز عملیات اجرایی مجتمع مسکونی "نجم" به ظرفیت ۸۰۰ واحد که به همت سازمان اقتصادی کوثر در منطقه فدائیان اسلام مشهد احداث می‌شود اظهار کرد: ملت ایران، ملتی است که اگر مدیران آن درست تصمیم بگیرند و شجاعانه پای تصمیم خود بایستند، مردم این ظرفیت را دارند که به مدیران کمک کنند و گشایش‌ها اتفاق بیافتد.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فیلم‌ها و سریال‌هایی که طی یک سال گذشته توسط بنیاد شهید ساخته شده است، افزود: در همین یک سال گذشته حضور فرهنگ شهدا در مباحث فرهنگی، صدا و سیما، جشنواره ها، یادواره ها، کتاب‌ها و سایر بخش‌های فرهنگی چندین برابر قبل افزایش یافته است که نتیجه تغییر رویکرد مدیران است، در حالیکه تغییرات مدیریتی در سازمان‌های مختلف دست اندرکار اندک بوده است.


وی با بیان اینکه با این تغییر رویکرد و نگاه مدیران مسائلی که سال‌ها مشکل داشت، حل شده است، گفت: زمانی که به بنیاد شهید آمدم و تاریخ و عملکرد سازمان‌های مربوطه را بررسی کردم، برداشت رییس جمهور از دارایی بنیاد شهید این بود که گفتند "همان دارایی‌هایی که اوایل انقلاب امام راحل به بنیاد شهید دادند، همه نیاز‌های این نهاد را کفایت کرده و به حدی است که نه تنها از دولت بودجه‌ای نگیرد بلکه به دولت هم کمک کند".

آغاز ساخت مجتمع مسکونی نجم در مشهد

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران دارایی‌های این نهاد را به نرخ دلار اوایل انقلاب حدود ۱۰ میلیارد دلار تخمین زد و افزود: با توجه به اینکه ابلاغیه سال ۱۳۹۳ مقام معظم رهبری مبنی بر عدم فعالیت اقتصادی نهاد‌های فرهنگی بود و بنیاد شهید این رویکرد را اتخاذ کرده، اما پرونده‌های زیادی در خصوص اراضی و املاک و دارایی‌های این نهاد وجود داشت که باید بررسی می‌شد.

وی با اشاره به توجه ویژه دولت به تامین منابع مالی بنیاد شهید اظهار داشت: بنیاد شهید تنها سازمانی است که بودجه سالانه آن بیش از ۱۰۰ درصد تخصیص می‌یابد، البته این به معنای کافی بودن این منابع برای تامین همه نیاز‌های بنیاد نیست.

قاضی زاده با بیان اینکه تغییر رویکردها، تغییر کارکرد‌ها را به دنبال دارد، افزود: تغییر کارکرد‌ها بر تصمیمات اثر می‌گذارد لذا تا زمانی که جامعه هدف بنیاد شهید با گوشت و پوست خود دارایی‌های این نهاد را لمس نکند به آن باور نمی‌رسد، بنیاد شهید نهاد آرمانی متعلق به امام راحل است که باید یک سازمان الگو باشد، نه فقط به فکر افزایش درآمد خود باشد بلکه در جهت گره گشایی از کار مملکت نیز وارد عمل شود.

معاون رییس جمهور گفت: سازمان اقتصادی کوثر باید سازمانی باشد که کشور در حوزه سازندگی، تولید و توسعه، رشد و اقتصاد دانش بنیان به آن تکیه کند، امید است راه اندازی مجتمع مسکونی نجم در مشهد به طور مستقیم خانواده شهدا را بهره‌مند سازد و تبدیل به یک سازمان توسعه‌ای دانش پایه و قدرتمند در عرصه داخلی و بین المللی شود و یک سازمان اقتصادی تراز در جمهوری اسلامی ایران به شمار رود.

 

آغاز مولدسازی املاک رها شده بنیاد شهید


ناصر فخاری نیز در این مراسم گفت: پیش از این سازمان اقتصادی کوثر وعده رسیدن به سود سه هزار میلیارد تومانی را داده بود که امروز به این عدد نزدیک و به طور متوسط سودآوری این سازمان سه برابر شده است.

مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه سازمان اقتصادی از ۱۵ ماه قبل مولدسازی املاک و دارایی‌های بنیاد شهید را آغاز کرده است، افزود: امام راحل در زمان راه اندازی بنیاد شهید دارایی‌هایی را در اختیار این نهاد قرار داد تا برای جامعه ایثارگران هزینه شود، اما سازمان تابعه بنیاد در بهره وری از این دارایی‌ها و به سودرسانی آن‌ها ناموفق بوده و نتوانسته خدمتی از این محل به جامعه ایثارگران داشته باشد.

 

آغاز ساخت مجتمع مسکونی نجم در مشهد


وی اظهار داشت: در طول ۱۲ سال قبل یکهزار و ۹۵۰ میلیارد تومان به بنیاد شهید پرداخت شد، اما فقط در همین دو سال اخیر یکهزار و ۵۵۰ میلیارد تومان از محل فروش سهام به بنیاد اعطا شد، از ۱۴۰ شرکت زیرمجموعه سازمان اقتصادی کوثر اکنون فقط ۴۰ شرکت باقیمانده است و بسیاری از املاک و اموال آن شرکت‌ها از بین رفته است


مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر در این مراسم گفت: آنچه تاکنون به جامعه ایثارگری پرداخت شده از محل خزانه دولت بوده و سازمان اقتصادی کوثر و سازمان املاک وابسته به بنیاد شهید در این بخش موفق نبوده اند، لذا دارایی‌هایی که امام راحل به بنیاد شهید اختصاص داد، نتوانست دردی از جامعه ایثارگران بردارد، ضمن اینکه دارایی‌های این بنیاد روز به روز در حال تحلیل رفتن بود.

فخاری اظهار داشت: برای حفظ دارایی‌های باقیمانده بنیاد شهید؛ با همت همکاران فرآوری و مولدسازی املاک و اراضی رها شده در دستور کار قرار گرفت، زیرا باید تا زمانی که خانواده شهدا و جانبازان در قید حیات هستند بتوانند از دارایی‌های این بنیاد منتفع شوند، هم اکنون متوسط سن جانبازان به ۶۰ سال رسیده و کمتر از ۲۰ درصد والدین شهدا در قید حیات هستند، در آینده نزدیک شاید دیگر جانبازانی نباشند که از این بخش بتوانند بهره‌ای داشته باشند.

وی بیان کرد: دولت هم شرایط سختی را می‌گذراند و حملات زیادی از جانب مولدسازی به آن صورت می‌گیرد، مولدسازی کار بسیار دشواری است، کسانی که نسبت به این موضوع اعتراض می‌کنند، کم سواد نیستند، یا می‌خواهند دولت موفق نشود، یا اینکه برای املاک و اراضی رها شده، نقشه‌ای دارند.

آغاز ساخت مجتمع مسکونی نجم در مشهد

انتهای پیام/

 

 

آخرین اخبار

هلدینگ کشاورزی کوثر و فرصت بزرگ نمایشگاهی

حراست دوست دلسوز همکاران سازمان

رشد ۲/۵ برابری سود پایه هر سهم بزاگرس

سه موفقیت ارزنده هلدینگ کشاورزی کوثر

پایان فاز نخست بهسازی و بازسازی کارخانه آرد و نشاسته یاسوج

انتصاب کوراوند به سرپرستی اداره کل پشتیبانی و املاک

بهبود چشمگیر عملکرد شرکت‌های هلدینگ صبا

پایداری تولید در گرو افزایش صادرات است

واردات گله اجداد تخم گذار توسط شرکت مرغک

انتصاب سرپرست اداره کل مجامع سازمان اقتصادی کوثر

سوددهی شیمی دارو پس از ۱۱ سال زیان

روایت دکتر فخاری از پیشرفت‌های بتلند

رویش در نمایشگاه آبادیران

بازدید میدانی دکتر فخاری از مزرعه شریف آباد

تصاویر مراسم بزرگداشت همسر شهید صیاد شیرازی

نشست مدیران کوثر با معاون دیپلماسی اقتصادي وزارت خارجه

مهندسان جمکو به جای مهندسان روسی

عملکرد «بسیار مثبت» هلدینگ کشاورزی کوثر

پیام تسلیت دکتر فخاری به مناسبت درگذشت همسر شهید صیاد شیرازی

لزوم تغییر پارادایم در حفاظت از محیط زیست

پربازدیدترین اخبار