صفحه نخست / عمومی
دوشنبه   ۰۵ تير ۱۴۰۲ / ۱۸:۴۲
کد خبر: ۲۰۱۰
تعداد بازدید: ۱۱۴۱
پنجمین عرضه اولیه امسال فرابورس در پنجمین روز تابستان رقم خورد

استقبال گرم بازار از «کتوسعه»

پنجمین عرضه اولیه فرابورس در سال 1402 در پنجمین روز از فصل تابستان با ورود شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر به بازار اول رقم خورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، امروز پنجم تیر ماه فرابورس میزبان عرضه اولیه سهام شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر با نماد «کتوسعه» در بازار اول بود.

به این ترتیب طی معاملات امروز 12 درصد از سهام این شرکت به روش ترکیبی و طی دو مرحله روی میز فروش رفت و هر سهم این شرکت با نرخ 22 هزار و 85 ریال کشف قیمت شد.

استقبال گرم بازار از «کتوسعه»

 

 

مرحله اول و کشف قیمت توسط صندوق‌ها

 

در مرحله اول از این عرضه، 42 میلیون و 800 هزار سهم معادل 4 درصد از سهام این شرکت برای اولين بار پس از پذيرش در بازاراول فرابورس ايران برای سرمايه‌گذاران واجد شرايط (صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی و مختلط) به روش حراج عرضه شد.

 


طی این مرحله، کشف قیمت به روش حراج در نرخ 22 هزار و 85 ریال توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی و مختلط به‌عنوان سرمایه‌گذاران واجد شرایط، انجام شد؛ به‌این‌ترتیب که 49 صندوق سرمایه‌گذاری در فرایند کشف قیمت کتوسعه رقابت کردند.

 

شایان‌ذکر است قیمت ارزش‌گذاری سهام «کتوسعه» عدد 24 هزار و 207 ریال بوده است.

استقبال گرم بازار از «کتوسعه»


مرحله دوم و ورود خریداران حقیقی و حقوقی

 

در مرحله دوم این عرضه اولیه که سفارش‌گیری آن از ساعت 11:55 امروز آغاز شد و تا 13:55 ادامه یافت، 85 میلیون و 600 هزار سهم معادل 8 درصد از سهام کتوسعه برای سایر سرمایه‌گذاران اعم از حقیقی و حقوقی به روش قیمت ثابت روی میز فروش رفت.

استقبال گرم بازار از «کتوسعه»


طی این مرحله عموم سرمایه‌گذاران امکان خرید سهم را در نرخ کشف‌شده داشتند. بر همین اساس یک میلیون و 943 هزار و 713 کد حقیقی و دوهزار و 473 کد حقوقی اقدام به خرید سهام کتوسعه در قیمت 22 هزار و 85 ریال کردند.

 


گفتنی است مشاور این عرضه، شرکت کارگزاری آبان، متعهد خرید، شرکت تأمین سرمایه امید و بازارگردان آن صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی آوای فراز بودند.

نگاهی کوتاه به «کتوسعه»

در دو نشست خبری شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر که برای معرفی این مجموعه برگزار شد، مدیران کتوسعه به تشریح آخرین وضعیت آن پرداختند.

علی سلگی مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی کوثر طی مراسم معارفه مهم‌ترین برنامه‌های آتی شرکت صنعتی و معدنی کوثر را قرار گرفتن در فهرست ۱۵ شرکت برتر در میان شرکت‌های حوزه معدن از لحاظ سودآوری دانسته و گفته بود: سودآوری پایدار و جلوگیری از خام فروشی، ورود به بازارهای جهانی و استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا از مأموریت‌های این مجموعه است.


وی در تشریح مهم‌ترین اهداف استراتژیک این مجموعه گفته بود: فعالیت در زنجیره ارزش صنعت، خروج از خام فروشی، حضور مؤثر در بازارهای جهانی، ارتقای جایگاه رقابتی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی سرمایه‌های انسانی مهم‌ترین اهداف استراتژیک این مجموعه است.

آخرین اخبار

هلدینگ کشاورزی کوثر و فرصت بزرگ نمایشگاهی

حراست دوست دلسوز همکاران سازمان

رشد ۲/۵ برابری سود پایه هر سهم بزاگرس

سه موفقیت ارزنده هلدینگ کشاورزی کوثر

پایان فاز نخست بهسازی و بازسازی کارخانه آرد و نشاسته یاسوج

انتصاب کوراوند به سرپرستی اداره کل پشتیبانی و املاک

بهبود چشمگیر عملکرد شرکت‌های هلدینگ صبا

پایداری تولید در گرو افزایش صادرات است

واردات گله اجداد تخم گذار توسط شرکت مرغک

انتصاب سرپرست اداره کل مجامع سازمان اقتصادی کوثر

سوددهی شیمی دارو پس از ۱۱ سال زیان

روایت دکتر فخاری از پیشرفت‌های بتلند

رویش در نمایشگاه آبادیران

بازدید میدانی دکتر فخاری از مزرعه شریف آباد

تصاویر مراسم بزرگداشت همسر شهید صیاد شیرازی

نشست مدیران کوثر با معاون دیپلماسی اقتصادي وزارت خارجه

مهندسان جمکو به جای مهندسان روسی

عملکرد «بسیار مثبت» هلدینگ کشاورزی کوثر

پیام تسلیت دکتر فخاری به مناسبت درگذشت همسر شهید صیاد شیرازی

لزوم تغییر پارادایم در حفاظت از محیط زیست

پربازدیدترین اخبار