صفحه نخست / عمومی
چهارشنبه   ۰۴ مرداد ۱۴۰۲ / ۱۹:۲۰
کد خبر: ۲۰۴۷
تعداد بازدید: ۱۰۷۳

برنامه هلدینگ کشاورزی کوثر برای افزایش تولید

هلدینگ سرمایه گذاری کشاورزی کوثر به همراه شرکت های تابعه با حضور در نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته، دستاوردها و نوآوری در تولیدات اقتصادی خود را در معرض نمایش گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، مدیران عامل شرکت های خوراک دام پارس، کشت و صنعت اشراق و کشت و صنعت خاوردشت در این رویداد ضمن گفتگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر از ظرفیت های مجموعه خویش برای افزایش تولید و هم افزایی وگسترش بازارهای صادراتی به منظور کمک به کاهش تورم سخن گفته اند که در پی می آید.

برنامه هلدینگ کشاورزی کوثر برای افزایش تولید

 

ورود غدام به زنجیره تولیدگوشت مرغ با برند پارس

 

مهندس حامد جورابلی، مدیرعامل شرکت خوراک دام پارس، مرغ پارس را تازه ترین محصول این شرکت برای حرکت در مسیر خودکفایی و امنیت غذایی معرفی کرد و گفت: با توجه به اینکه رسالت اصلی این شرکت تولید خوراک دام است لذا محصول مرغ پارس نیز از محصولات همین شرکت تغذیه خواهد کرد. این امر از یک سو سبب کاهش هزینه تمام شده تولید مرغ پارس و از سوی دیگر سبب افزایش کیفیت این محصول می شود.

وی برند خوراک دام پارس را اولین و شناخته شده ترین برند تولید خوراک دام و طیور درکشور دانست و افزود: بواسطه برخورداری این شرکت از آزمایشگاهی مجهز و مستقل، کیفیت محصول، شرط اول تولیدات این شرکت است و میزان رضایتمندی بخش های مصرف کننده، نشان دهنده سطح بالای کیفیت خوراک دام پارس است.

جورابلی گفت: در حوزه خودکفایی، شرکت خوراک دام پارس همکاری خوبی با بخش های دانش بنیان دارد و از محصولات این بخش ها استفاده می کند. با توجه به کمبود و وارداتی بودن نهاده های پروتئینی، توانسته ایم با همکاری شرکت های دانش بنیان قسمتی از مواد اولیه مورد نیاز خود را در داخل تهیه کنیم. این امر نه تنها گامی برای خودکفایی بلکه صرفه جویی در هزینه ها را هم باعث شده است. 

برنامه هلدینگ کشاورزی کوثر برای افزایش تولید

 

سه خبر خوب از شرکت اشراق

دکتر ایوب لکی، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اشراق گفت: در راستای نیل به خودکفایی در تولید گوشت دام سنگین خبر داد: با استفاده از اسپرم های تعیین جنسیت شده بزودی شاهد تولد تعداد قابل توجهی گوساله ماده در این شرکت خواهیم بود. همچنین با بکارگیری بهترین نژادهای گوسفندی ماهانه بالغ بر 400 راس بره آماده کشتار را روانه کشتارگاه ها می کنیم.

وی در ادامه افزود: بیش از 70 درصد هزینه فرآیند تولید در امور دام به بخش تامین نهاده های دامی مربوط می شود که اکثراً وارداتی است. لذا متخصصان این شرکت توانسته اند به یک ترکیب مناسب از علوفه با مقاومت بالا در برابر کم آبی و حتی شوری آب دست یابند که بخش عمده ای از علوفه دام های اشراق را تامین می کند.

لکی در قسمت دیگری از گفتگو با بیان فعالیت های این شرکت در بخش باغبانی، زراعت، تولید دام سنگین و سبک ادامه داد: امسال در تولید جو مجموعه اشراق به یک رکورد تازه رسید و به عنوان کشاورز نمونه از طرف اداره جهاد کشاورزی ورامین معرفی شد. به علاوه به مدت 6 ماه نیاز شرکت به جو برای تغذیه دام های سبک و سنگین شرکت اشراق تامین شد. همچنین 200 هکتار باغ پسته اشراق پیوندزنی شد که پیش بینی می کنیم در 2 سال آتی، سالانه حدود 400 تن پسته خشک تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی شود که سود قابل توجهی برای شرکت اشراق و بالطبع سازمان اقتصادی کوثر خواهد داشت. 

برنامه هلدینگ کشاورزی کوثر برای افزایش تولید

 

خاوردشت، اولین تولیدکننده روغن کاملینا در ایران

مهندس علیرضا نظری جهرمی، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت خاوردشت از تولید روغن خوراکی و کنجاله کاملینا خبر داد و گفت: این نوع محصول برای نخستین بار در کشور در شرکت کشت و صنعت خاوردشت تولید شده است.

جهرمی افزود: شرکت خاوردشت با 70 سال سابقه در بخش تولید انواع دانه های روغنی از جمله سویا، پنبه دانه، کلزا و کنجد و آفتاب گردان و سایر دانه های روغنی فعالیت دارد و در صورت حمایت حقوقی و مالی از این مجموعه، توان صادراتی هم حاصل خواهد شد.

گفتنی است که روغن کاملینا روغنی ارگانیک و گیاهی است که علاوه بر مصرف خوراکی، جنبه دارویی هم دارد. ترکیبات دانه گیاهی کاملینا شامل 35 درصد روغن و 30 درصد پروتئین گیاهی است.

آخرین اخبار

دستور رئیس جمهور و روایت احیای کارخانه آرد یاسوج

مکانیزاسیون کوثر در مسیر رشد فناورانه

ضرورت توجه به اقسام مولدسازی از جمله در معادن

خاوازی، قائم مقام وزیر جهادکشاورزی شد

چند انتصاب در شرکت های تابعه سازمان اقتصادی کوثر

احیای شرکت های زیان ده در کوثر

راه اندازی اولین مجتمع بیوگاز دامی کشور

سازمان اقتصادی کوثر در کلام مسئولان+گزارش تصویری

نقش آفرینی کوثر در نهضت تمدن ساز اربعین

تخفیف ویژه محصولات بامک در فروشگاه اتکای مرکزی

رشد ۲۵۰ درصدی سود خالص سازمان اقتصادی کوثر

کوثر در دو سال به اندازه ده سال رشد کرده است

سازمان اقتصادی کوثر با جدیّت تمام در مسیر خودکفایی حرکت کند

نگاه ویژه دولت و مجلس به مجموعه های وابسته به بنیاد شهید

کوثر می تواند رکن تحوّل اقتصادی کشور شود

خبر خوب یعنی راه اندازی نیروگاه بیوگاز کوثر

مولدسازی در کوثر با جدیت دنبال شده است

در جریان مولدسازی ها، خودکفایی ها و نوآوری های سازمان اقتصادی کوثر هستم

وزیر جهاد کشاورزی از عملکرد هلدینگ کشاورزی کوثر تقدیر کرد

برپایی ۹۵ موکب توسط خانواده‌های شهدا

پربازدیدترین اخبار