صفحه نخست / عمومی
چهارشنبه   ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ / ۱۵:۱۸
کد خبر: ۲۰۸۶
تعداد بازدید: ۱۲۵۶

احیای شرکت های زیان ده در کوثر

معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان اقتصادی کوثر از احیاء 6 شرکت زیان ده تا سودآوری 2.000 میلیارد ریالی این شرکت ها در سال مالی 1401 خبر داد.

دکترحمیدرضا جعفری درگفتگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، تغییر رویکرد سازمان در حوزه شرکت داری و اینکه سازمان تمام و کمال در خدمت بنیاد شهید و جامعه هدف قرار گرفته را نقطه قوت سازمان اقتصادی کوثر نسبت به گذشته عنوان کرد و افزود: این تغییر رویکرد همراه با اصلاح ساختار و اجرای اقتصاد رهنما، باعث شد عملکرد تعداد 6 شرکت از شرکت های سازمان که در سال مالی 1400مجموعاً بیش از 1.750 میلیارد ریال زیان تحمیل سهامداران خود و ذینفعان سازمان نمودند، در سال 1401 منجر به سود آوری شود. در این فرایند و با احیاء این شرکت ها علاوه بر توقف روند نزولی و زیاندهی آن‌ها، در سال مالی 1401 مجموعاً حدود 2.000 میلیارد ریال سود خالص و با کیفیت نصیب ذینفعان و جامعه ایثارگری شد. لازم به توضیح است به طور کلی در سال 1401، شاهد بهبود عملکرد 70 درصد از شرکت‌های تابعه سازمان بودیم که از این میان سود خالص حدود 53درصد از آنها بیش از 2 برابر شده است.

معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به تنگناها و موانع سال مالی گذشته، کسب توفیقات جاری را بسیار مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد: سال 1401 به دلایل مختلف سالی بسیار سخت برای سازمان اقتصادی کوثر بود که با اتخاذ استراتژیهای مناسب و راهبری اثربخش و خردمندانه هیات مدیره محترم و مدیرعامل محترم سازمان، بسیاری از این موانع برداشته و نتایج قابل قبولی حاصل شد که طی آن سازمان از مسیری پرچالش به مسیری رو به رشد، سوق داده شد.

معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان اقتصادی کوثر گفت: مجموع درآمدهای سازمان و شرکت های تابعه در سال 1401 به نسبت سال 1400 بیش از 2 برابر شد که در نتیجه آن مجموع سود خالص شرکتها نیز بیش از 2.2 برابر گشت و این مورد توسط حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکتها تائید شده است. در ارتباط با عملکرد سازمان اقتصادی کوثر نیز لازم به توضیح است سود خالص سازمان در سال 1401، بیش از 2.6 برابر سال 1400 گردید که امیدواریم با تلاش همکاران در کلیه سطوح سازمان و شرکتها، این رشد عملکرد در سال مالی جاری نیز مجدد تکرار شود.

آخرین اخبار

دعوت مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر به حضور در انتخابات

گام های پایانی معین کوثر تا هوشمندسازی

میثم صفرزاده فرمانده بسیج سازمان اقتصادی کوثر شد

کیفیت بالا بازار بتلند را به رشد سه برابری رساند

ارتقاء جایگاه زاگرس در میان نیروگاه های کشور

پیام تسلیت دکتر فخاری بخاطر درگذشت مادر شهیدان اسماعیلی

گزارش تصویری | حضور دکتر فخاری در نمایشگاه مطبوعات

چگونه سهم مردم در اقتصاد افزایش می یابد؟

اقتصاد با تامین مالی پروژه های توسعه تولید رشد میکند

مدرس زاده معاون توسعه همکاری های بخش خصوصی معاونت علمی ریاست جمهوری شد

دو گزارش از شرکت کشت و صنعت خاوردشت

افتتاح خط تولید پروتئین سویای انسانی

رونمایی از کتابخانه الکترونیکی معین کوثر

رقابت جدی سویه مرغ آرین با نژادهای خارجی

آدرس خدمات کوثر توسعه معیشت خانواده شهداست

انتصاب سرپرست شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر

انعقاد تفاهمنامه بین بانک کشاورزی و هلدینگ کشاورزی

توفیقات اقتصادی سازمان پشتوانه های فرهنگی دارند

خودکفایی و افزایش ظرفیت تولید ماشین های جوجه کشی

هم افزایی کوثر در تأمین واکسن‌ها و آنتی‌ژن‌ها

پربازدیدترین اخبار