صفحه نخست / عمومی
چهارشنبه   ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ / ۱۵:۱۸
کد خبر: ۲۰۸۶
تعداد بازدید: ۱۱۴۴

احیای شرکت های زیان ده در کوثر

معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان اقتصادی کوثر از احیاء 6 شرکت زیان ده تا سودآوری 2.000 میلیارد ریالی این شرکت ها در سال مالی 1401 خبر داد.

دکترحمیدرضا جعفری درگفتگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، تغییر رویکرد سازمان در حوزه شرکت داری و اینکه سازمان تمام و کمال در خدمت بنیاد شهید و جامعه هدف قرار گرفته را نقطه قوت سازمان اقتصادی کوثر نسبت به گذشته عنوان کرد و افزود: این تغییر رویکرد همراه با اصلاح ساختار و اجرای اقتصاد رهنما، باعث شد عملکرد تعداد 6 شرکت از شرکت های سازمان که در سال مالی 1400مجموعاً بیش از 1.750 میلیارد ریال زیان تحمیل سهامداران خود و ذینفعان سازمان نمودند، در سال 1401 منجر به سود آوری شود. در این فرایند و با احیاء این شرکت ها علاوه بر توقف روند نزولی و زیاندهی آن‌ها، در سال مالی 1401 مجموعاً حدود 2.000 میلیارد ریال سود خالص و با کیفیت نصیب ذینفعان و جامعه ایثارگری شد. لازم به توضیح است به طور کلی در سال 1401، شاهد بهبود عملکرد 70 درصد از شرکت‌های تابعه سازمان بودیم که از این میان سود خالص حدود 53درصد از آنها بیش از 2 برابر شده است.

معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به تنگناها و موانع سال مالی گذشته، کسب توفیقات جاری را بسیار مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد: سال 1401 به دلایل مختلف سالی بسیار سخت برای سازمان اقتصادی کوثر بود که با اتخاذ استراتژیهای مناسب و راهبری اثربخش و خردمندانه هیات مدیره محترم و مدیرعامل محترم سازمان، بسیاری از این موانع برداشته و نتایج قابل قبولی حاصل شد که طی آن سازمان از مسیری پرچالش به مسیری رو به رشد، سوق داده شد.

معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان اقتصادی کوثر گفت: مجموع درآمدهای سازمان و شرکت های تابعه در سال 1401 به نسبت سال 1400 بیش از 2 برابر شد که در نتیجه آن مجموع سود خالص شرکتها نیز بیش از 2.2 برابر گشت و این مورد توسط حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکتها تائید شده است. در ارتباط با عملکرد سازمان اقتصادی کوثر نیز لازم به توضیح است سود خالص سازمان در سال 1401، بیش از 2.6 برابر سال 1400 گردید که امیدواریم با تلاش همکاران در کلیه سطوح سازمان و شرکتها، این رشد عملکرد در سال مالی جاری نیز مجدد تکرار شود.

آخرین اخبار

تحریم اقتصادی رویکرد مقابله با کشتار صهیونیستی

افزایش 86 درصدی درآمد از فروش محصولات سیمکات

بسیجیان فعال سازمان مورد قدردانی قرار گرفتند

"معین کوثر"برای آبادانی

نیروگاه زاگرس کوثر برگزیده دوره پیک بار برق

تولید محصولات غذایی با مشارکت سازمان اقتصادی کوثر و اتکا

تبریک مدیرعامل سازمان به مناسبت روز پرستار

دیدار مدیرعامل هلدینگ کوثر صبا با سفیر ایران در عراق

نیروگاه زاگرس در جایگاه نخست

سیمکات، توانمند در صادرات و تامین نیاز کشور

گزارش تصویری حضور سیمکات و نورتک در نمایشگاه صنعت برق

نورتک پیش رو در فناوری های نوین

مسعود محمدی معاون سرمایه گذاری هلدینگ کشاورزی شد

دعوت سیمکات و نورتک به بازدید از نمایشگاه صنعت برق

برنامه هلدینگ کشاورزی برای جهش در تولید آبزیان

شیرزاده به مدیرعاملی موسسه رویش منصوب شد

اخبار هفتگی نمادهای بورسی کوثر در آینه رسانه ها

میکروبیولوژی مواد غذایی در شیمی دارو

توجه به اصل سودآوری مورد انتظار کلیه سهامداران است

کوثر، پیشرو در اجرای کشاورزی هوشمند

پربازدیدترین اخبار