اخبار ستادی / گزارش ویژه
شنبه   ۲۴ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۵
کد خبر: ۹۵۲
تعداد بازدید: ۶۰۷۱
به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر محمدرضا اسکندری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در حاشیه آئین افتتاح پروژه مزرعه ۵۵ هزار قطعه‌ای پرورش و تولید مرغ مادر گوشتی در منطقه کمتر توسعه یافته روستای قنداب از توابع شهرستان فریمان در استان خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگاران گفت: سازمان اقتصادی کوثر در زمینه‌های مختلف تولیدی فعالیت می‌کند که بخش عمده‌ای از آن در بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های سازمان در بخش کشاورزی، گفت: حوزه گوشت سفید (مرغ و ماهی) یکی از تولیدات بخش کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر است که غالباً مجموعه‌های تولیدی آن بر پایه استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور می‌باشد، چه در مورد بهره برداری از سرمایه انسانی که نیرو‌های علمی، پرتوان و جوان هستند و چه در ساخت تجهیزات.

اسکندری تصریح کرد: همکاران ما در سازمان آن چه را که در کشور بشود تولید کرد را یا طراحی و تولید می‌کنند و یا این که از ظرفیت‌های مردمی که در تولید فعال اند، بهره می‌برند.

وی اظهار داشت: در سه سال اخیر پروژه‌های مختلفی را در زمینه مرغ گوشتی، مرغ تخمگذار و آبزی پروری در کشور به بهره برداری رسانده ایم که امروز مجموعه فریمان را در قالب زنجیره تولید گوشت مرغ در استان خراسان رضوی افتتاح شد.

مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر ادامه داد: در آینده نزدیک پروژه‌ای بزرگ و منحصر به فردی در زمینه مرغ تخمگذار در کشور آماده افتتاح و بهره برداری در استان زنجان می‌باشد.

اسکندری تاکید کرد: همه این پروژه‌ها مصداق‌هایی از اقتصاد مقاومتی با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت علمی موجود در زمینه‌های مختلف در داخل کشور است.

وی با بیان این که پروژه فریمان با اعتبار حدود ۱۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده، گفت: ۱۲ میلیارد تومان آن، آورده سازمان و ۶ میلیارد تومان مابقی نیز تسهیلاتی از بانک کشاورزی است که باید از همکاری‌های بسیار خوبی که آن بانک با سازمان در کل کشور داشته، تشکر کنم.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر یاد آور شد: ارزش روز این مجموعه و تجهیزاتی که در آن بکار رفته، حدود ۳۵۰ میلیارد ریال است؛ یعنی اگر امروز می‌خواستیم در این پروژه سرمایه گذاری کنیم، قطعاً بیشتر از ۳۵۰ میلیارد ریال می‌بایست هزینه می‌کردیم، اما خوشبختانه این مزرعه که زنجیره تولید مرغ را در استان خراسان رضوی تکمیل می‌کند با ۱۸۰ میلیارد ریال تمام شده است.

اسکندری اظهار داشت: در حوزه تولیدات کشاورزی باید یادآور شد که مجموعه اجداد سازمان در کشور که پایه مرغ است، حرف اول را می‌زند، به طوری که تولید و حفظ یک جوجه از مجموعه اجداد معادل است با تولید ۱۳ تن گوشت مرغ و سپس مجموعه‌های تولیدی مرغ مادر در سازمان اقتصادی کوثر است که به طور مثال تولیدات پروژه افتتاح شده امروز یعنی مزرعه ۵۵ هزار قطعه‌ای پرورش و تولید مرغ مادر گوشتی فریمان معادل است با تولید سالانه ۵ / ۷ تن قطعه جوجه گوشتی یعنی ۱۵ هزار تن گوشت مرغ و با آغاز به کار این پروژه ظرفیت جدیدی به تولید کشور اضافه شده است.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در پایان گفت: سازمان اقتصادی کوثر در زمینه‌های مختلف معادن، برق و الکترونیک و دیگر حوزه‌های اقتصادی فعالیت می‌کند که همه اقدامات آن‌ها مصداق اقتصاد مقاومتی است، زیرا که به خودکفایی کشور کمک می‌کنند.

انتهای پیام/
آخرین اخبار

ضرورت استفاده از ظرفیت غنی و انگیزه بسیج در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و دیپلماسی کشور

صادرات گوشت مرغ راه‌حل برون رفت از بحران‌های صنعت مرغداری

شرکت‌های حوزه انرژی باید پیشگامان بهره‌گیری از انرژی‌های نو و تجدید پذیر باشند

گزارش تصویری | صعود کوهنوردان سازمان به قله سیالان

ورود مکمل‌های پروبیوتیک شیمی دارو کوثر به بازار دامپزشکی کشور

مصوبه جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا

با احیای نژادهای بومی، صنعت پرورش گوسفند هم احیا می‌شود

آئین تکریم و معارفه معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان اقتصادی کوثر

شرکت دانه‌های روغنی خراسان و ایجاد نخستین واحد استحصال روغن هسته انگور با ظرفیت بالا در کشور

خانه ایرانیِ آراسته با لوازم خانگی شهاب

آئین تکریم و معارفه مدیرکل حراست سازمان اقتصادی کوثر

گزارش تصویری | بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس

شیمی دارو؛ ادغام ظرفیت‌ها و توان علمی در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان

گزارش تصویری | انعکاس خبری دستاورد سازمان, پیرامون احیای لاین مرغ آرین در رسانه ملی

حضور فعال گروه سرمایه گذاری معادن کوثر در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان

تکریم و معارفه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج سازمان اقتصادی کوثر

اطلاع نگاشت | روایت خونین کربلا

معرفی لاین مرغ بومی کوثر ۷ و احیای لاین مرغ آرین

گزارش تصویری | نشست رسانه ای مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر

احیای مرغ آرین و ورود مجدد این سویه بومی در بازار به همت سازمان اقتصادی کوثر

پربازدیدترین اخبار